סקירת מכשיר סמסונג ביט די ג'יי Samsung Beat DJ M7603

שימי פולק  |  30.09.2009

ה-Beat DJ החדש של סמסונג מתיימר להיות מכשיר הסאונד הטוב ביותר שניתן למצוא כיום, ולראשונה במכשיר סלולרי, לשמש גם כמיקסר ל-DJ החובב. סמסונג מתאמצת מאוד למתג אותו כמכשיר מוזיקה וגם מצליחה, אך לא מעבר לכך.

מפרט

 • רשתות: GSM 850/900/1800/1900 UTMS 900/2100
 • מידות: 112x51x13.9 מ"מ
 • משקל: 99.7 גרם
 • מסך: מגע מסוג capacitive עם 16 מיליון צבעים, AMOLED, בגודל 2.8 אינץ', 240X400 פיקסלים
 • ממשק: 2.0 TouchWiz
 • זכרון: פנימי – 50 מגה, ניתן להרחבה עד 16 גיגה בעזרת כרטיס microSD, מגיע עם 4GB בערכה
 • תמיכה בקבצי: DivX ,XviD ,WMV ,MP4 ,MP3 ו- AAC
 • מצלמה: 2048X1536 ,3.15 MP פיקסלים, פוקוס אוטומטי, נורת LED
 • תוספות: אפליקצית DJ למיקסור ועריכת שירים
 • קישרית: GPS, Bluetooth
 • יציאות: 3.5MM לאוזניות ו-MicroUSB
 • סוללה: 960mAh
 • קרינה: 0.728 SAR
 • עיצוב והנדסת אנוש
  ה- Beat Dj הוא מכשיר אלגנטי במיוחד בעל מימדים קטנים ונוחים. המכשיר בתצורת סטיק דק וקל משקל בעל מראה יוקרתי שמזכיר מעט את ה- Motorola Aura. בקדמת המכשיר תוכלו למצוא את מסך המגע מסוג AMOLED בגודל של 2.8 אינצ' המאפשרים עבודה נוחה, אם כי לא היה מזיק עוד איזה רבע/חצי אינצ' נוסף. מעל המסך ומתחתיו, עיצבה סמסונג שני חצאי עיגולים הנותנים הרגשה של DJ בזמן המיקסוס. מעל למסך נמצא חיישן האינפרא לכיבוי המסך בעת שיחה, חיישן התאורה והמצלמה הקידמית לשיחות וידיאו. מתחת למסך מוצבים מקשי החיוג והניתוק ומקש החזור שנראה יותר ויותר החדשים של סמסונג.

  בצידי המכשיר אפשר למצוא את מקשי הווליום, הצילום המהיר, כניסת ה- USB והחריץ להרחבת הזכרון. כל המקשים נמצאו נוחים לשימוש. בגב המכשיר מוצבת מצלמת 3.2MP עם פלאש LED ומראה לצילום עצמי. בדופן השמאלי נוסף מקש עזר המשמש לנעילה מהירה וגם מעבר מהיר אל הנגן. הכפתור הוא דו כיווני, כך שבהעברתו למעלה הוא נשאר תקוע ונועל את הפלאפון ואילו עם דחיפתו למטה המכשיר עובר אל הנגן והכפתור חוזר אל האמצע.
  ניכרת איכות חומר גבוהה במכשיר, כשמכסה הסוללה מקנה הרגשה של עמידות והוא לא מתפרק בנפילה. העיצוב של המכשיר הרשים, אך עדיין לא מדובר במכשיר שיהמם או יסנוור רבים. בקרב חובבי המוזיקה, זה אחד מהמכשירים המעוצבים ביותר שניתן למצוא, לכן אנו מאמינים שהוא יצליח למשוך את פלח השוק הזה.

  מסך ואיכות תצוגה
  למכשיר מסך איכותי מאוד מסוג AMOLED, ובניגוד ל-OLED הרגיל, פה תצליחו לצפות במסך באור שמש ישיר. תגובתיות המסך אף היא טובה מאוד ולא הייתה שום בעיה להיכנס לקיצורים השונים בלחיצה אחת פשוטה. חדות המסך והצבעים הרשימו מאוד והעלו את חווית השימוש במכשיר אפילו עוד יותר, זאת בזכות מסך הAMOLED והרזולוציה של 240X400 פיקסלים. למרות שמסך המכשיר הוא capacitive (מה שהופך אותו ישירות למסך נגיעה ולא לחיצה), העבודה עם המסך הייתה עדיין נוחה ולא הקשתה על העבודה עם פונקציות המכשיר. החיסרון במסך הוא גודלו הקטן יחסית למסך מגע (2.8 אינץ' בלבד).
  משום שמסכי המגע נוטים להילחץ בעת שיחה, הוסיפה סמסונג למכשיר גם חיישן אינפרא אדום המזהה מתי אוזן מתקרבת למכשיר בעת שיחה, וגורם לנעילה אוטומטית של המסך עד להרחקת הטלפון מהאוזן. מדובר בפונקציה חכמה, שמנעה בשבילנו פעמים רבות ניתוק שיחה בטעות. לעומת זאת, חיישן התאורה של המכשיר איכזב מעט ולא סיפק את התוצאות הדרושות. הבעיה מתבטאת במקומות מוצלים, בהם חיישן התאורה לא החלטי לכן המסך מתחיל להבהב מעט ולהחליף את התאורה מחזקה לחלשה עד להזזת המכשיר למקום חשוך יותר או מואר יותר.


  ממשק ותפעול
  בדומה לכל מכשירי המגע האחרונים מסמסונג, גם כאן מגיע ממשק ה- TouchWIZ עם סרגל הווידג'טים הנמצא במסך הראשי- סרגל הכולל אין ספור אופציות וקיצורים שעוזרים למשתמש לגשת בקלות לפונקציות השונות ישר מהמסך הראשי. כמות הווידג'טים שניתן לשים במסך היא מקסימום 6, מספר קטן יחסית בהתחשב בשלל הווידג'טים הקיימים במכשיר. ווידג'ט חדש שנוסף למכשיר הוא ווידג'ט המקשר את המשתמש למאגר הווידג'טים העולמי שכולל ווידג'טים חינמים שמספקים פתרונות, אם כי כרגע מדובר במאגר קטן יחסית. המכשיר עצמו מגיב מהר מאוד ולא נתקע לנו בשום מצב או יישום בו היינו. די הופעתנו מנוחות הממשק: הספיקה לנו שעה אחת בלבד ללמוד את כולו. מקשי הספרות והאותיות במכשיר נוחים. אולם, התגובה שלהם מעט איטית כך שבעת כתיבת הודעה תצטרכו להמתין כחצי שנייה במעבר מאות לאות. בנוסף, התאכזבנו מהדפדפן הפשוט והאיטי להחריד, עם זמן טעינה ארוך. המכשיר לא מאפשר גלישה נוחה באינטרנט, כאשר כמעט בכל אתר תמצאו בעיות בהצגה. למכשיר אין קישורית Wi-Fi, כך שהמשתמש מוגבל לחבילת הגלישה שלו במפעילה הסלולרית.
  במסך הראשי תוכלו לנווט בין 3 מסכים: הראשון הוא המסך הרגיל עם תפריטי הווידג'טים; השני מופיע כאשר מחליקים את האצבע על המסך לימין והוא כולל את כל אנשי הקשר להם סיפקנו תמונה, כך שניתן לעבור ביניהם בקלות; המסך השלישי מופיע עם החלקת האצבע לצד שמאל כאשר אנו במסך הראשי. בנוסף לכך, ישנו את מקש ה"חזור" שממוקם בחלקו התחתון של המכשיר, והוא בהחלט עוזר לתפעול המכשיר.


  מולטימדיה
  ה- Beat Dj הוא מכשיר שייעודו הוא מולטימדיה וזה אכן עיקרו, לכן הוא לא מקיף את כל מה שהמשתמש הסלולר זקוק לו. נגן המדיה מנגן קבצי וידיאו בפורמט DivX/XviD/WMV/MP4, כך שתוכלו לנגן סרטים בלי להוריד תכונות שונות. כאשר תצפו בסרט מלא בקידוד DivX/XviD, תזכו לאיכות גבוהה מאוד. איכות התמונה גבוהה, חדה, חלקה ועשירה. לא תקבלו תקיעות בקבצי הוידיאו והסאונד גבוה ואיכותי במיוחד, גם באוזניות.
  את התמונות במכשיר תוכלו להציג בשתי צורות, כאשר הראשונה היא על ידי כניסה לכלל הקבצים ומשם לתמונות, והשנייה היא על ידי כניסה לאפליקציה ייעודית עבור הצגת תמונות, אותה תמצאו בתפריט הראשי. כניסה אליה תפתח עולם חדש בתחום ההצגה; למרות שכבר ראינו אותה במכשירים קודמים מסדרת ה- TouchWIZ, הפשטות שבתוכנה מצליחה להרשים אותנו כל פעם מחדש. ניתן לדפדף בין התמונות על ידי הזזת המכשיר לצד ימין או שמאל. בנוסף, תוכלו לעבור בין התמונות לפי חודשי הצילום או תאריך העלאת התמונה למכשיר או לעבור בין התמונות על ידי "הזזתן" באמצעות האצבע, תמונה אחר תמונה.

  המכשיר כולל זיכרון פנימי בנפח 50MB בלבד הניתן להרחבה עד 16GB באמצעות כרטיסי microSD, בערכת המכשיר תמצאו כרטיס של 4GB.


  בצד היישומים והמשחקים במכשיר לא תזכו למשהו חדשני וגם כאן מערכת המכשיר סגורה להתקנת יישומים למעט יישומי Java. המשחקים אותם תקבלו במכשיר הינם בגרסת דמו בלבד, מה שמעט הפתיע אותנו. בצד היישומי לא ראינו דבר שימושי למעט תוכנת הקוביות אשר עזרה לנו כאשר נזקקנו לשתי קוביות אך הן פשוט לא נמצאו. מדובר בפיצ'ר חביב שעוזר מאוד למי שמשחק במשחקי קופסא או סתם משועממם.

  למרות זאת, ישנו יישום אחד שעל שמו קרוי המכשיר, יישום ה- DJ. זהו ביישום המשמש כמיקסר ל- DJ המתחיל או לאנשים שאוהבים לשחק עם המוזיקה שלהם. תוכנת ה- DJ פרוסה לאורך המכשיר ולא לרחוב כך שבכדי שנוכל לעבוד איתה ישנו צורך לסובב את המכשיר על צידו השמאלי. ביישום עצמו ישנם כ- 4 לחצנים על גבי המסך. הראשון הוא מקש ה- Rec שמאפשר הקלטת  המיקסוס. המקש השני הוא הסקראץ', בדומה למיקסרים המקצועיים, משמש למשחק עם השיר והרצה אחורה וקדימה ויצירת אפקט מתיחה נחמד. המקש הרביעי הוא המססנים שדרכו ניתן לערוך את השיר, כמו הפיכתו למהיר יותר או איטי, הגברת הצלילים הנמוכים ועוד. המקש הרביעי והאחרון הוא האפקטים ובאמצעותו ניתן להוסיף צלילי רקע כמו קול דיבור, צפירה ועוד. למעט מקש ההקלטה, כל שאר המקשים מחייבים הפעלה של השיר ורק אז ניתן ללחוץ עליהם ולהיכנס אל התפריטי הבחירה בכל אחד מהם. יש לציין כי לא מדובר בתוכנה מקצועית שאמורה להפוך אותכם ל- DJ, אלא מיקסוס בסיסי שתוכלו להשוויץ בו מול החבר'ה. אפשרות שהיינו רוצים לראות  בתוכנה היא האופציה לשלב כשני שירים בו זמנית או לאפשר בכלל את יכולת המיקסוס בין השניים.

  ביצועי קול וסאונד
  ביצוע הקול במכשיר מרשימים מאוד ונראה כי סאגת העוצמה והאיכות שהייתה חסרה שנים רבות בתחום הסלולר מתחילה להעלם. למכשיר שני רמקולים בצד השמאלי של המכשיר, רמקול אחד למטה והשני למעלה, כך שאנו מקבלים סאונד סטריאופוני. בנוסף, הוסיפה סמסונג למכשיר מגבר של Bang & Olufsen מסוג ICEpower שנמצא גם במכשיר ה-Soul, אך לעומת האכזבה הגדולה ממנו ב-Soul, פה המגבר בהחלט מורגש ואת התוצאות ניתן לשמוע בהאזנה למוזיקה ובצפייה בסרטים. כאשר תאזינו בעזרת הרמקולים, תקבלו סאונד ברמה אחרת שלא נתקלנו בה בעבר. העוצמה כה חזקה, שניתן לשמוע גם בחדר עמוס באנשים או במקומות פתוחים. בהאזנה באוזניות ושימו בפונקציית ה- SRS יחד עם המדמה סאונד קולנועי 5.1 ערוצים גרם לנו פשוט לרטוט מרוב עוצמה. ביצועי הקול פשוט מדהימים. אפשר לומר כי סמסונג הצליחו לבצע את מה שאף חברה סלולרית לא הצליחה לעשות עד כה למעט נוקיה שהתקרבה מעט עם ה- 5800. חובה לנסות את השמע של המכשיר באוזניות, אחרת לא ניתן להבין מהי עוצמה ומהי איכות מבחינת יכולות סאונד וקול.
  בשיחות חשנו בקטיעות מדי פעם אך הצד השני איתו דיברנו אמר כי הוא שומע אותנו בצורה ברורה וטובה. בשימוש בספיקר האיכות והעוצמה הייתה טובה.

  מצלמה
  ה- Beat Dj אינו נועד לצילום ואת זה תראו בכל תמונה אותה תצלמו. אל המצלמה ניתן להגיע דרך תפריט המכשיר או על ידי לחיצה על מקש הצילום שנמצא בצדו הימני של המכשיר. אמנם מצלמת המכשיר היא 3.2 מגה פיקסל, אך כל מכשיר בעל מספר זהה של פיקסלים יספק תוצאה טובה יותר, עד כדי כך כי גם באור יום מלא התמונה מאבדת מצבעה לאחר הצילום. ממשק המצלמה, לעומת זאת, נוח מאוד. לא היתה לנו שום בעיה לנווט בין שלושת מצבי הצילום ובין פונקציות המצלמה, כמו ביטול תאורת ה- LED או בחירת גודל התמונה. נורת ה- LED שנמצאת בגב המכשיר אינה מספקת את התאורה הדרושה להפקת תמונות בלילה, אפילו בצילום ממרחק של מטר ומטה, כך שהתמונה יוצאת לא מפוקסת. כאשר תבצעו פוקוס בתאורה חשוכה, הוא איטי להחריד, כך שאם אותו האובייקט בתזוזה יהיה לכם מאוד קשה לצלם אותו בצורה ממוקדת. לעומת זאת, באור יום מלא המיקוד עובד בצורה טובה- תוך פחות מ- 4 שניות תתמקד המצלמה על האובייקט הרצוי.
  הוידיאו מראה שיפור אם כי לא מספיק. לדעתנו, האופציה הטובה ביותר היא אופציית הפנס במצב וידיאו אשר מאפשרת צילום וידאו עם תאורה.

  דוגמאות צילום

  מחיר
  כיוםמחירו של המכשיר משתלם עבור חולי המוזיקה בלבד. מחירו של המכשיר ברשת סלקום עומד על 60 ש"ח בחודש (x36) ואילו ברשת פלאפון מחירו גבוהה בהרבה ועומד על 80 ש"ח בחודש (x36). באותו המחיר ניתן למצוא מספר מכשירים שונים שיתנו הכל מהכל, אם כי לא ביכולות מוזיקה דומות. המכשיר שעוד יכול להוות לו תחרות הוא ה- 5800 של נוקיה שלא נופל ממנו בהרבה, אך מגיע במחיר זול הרבה יותר, כך שבעצם המחיר משתלם רק עבור אותם ה"דיג'ייז" שמחפשים מכשיר להזדהות איתו וגם להפגין את ביצועיהם ברבים.

  יתרונות
  + זריז וקליל לתפעול
  + ממשק יפה ונוח
  + רמקולים מהחזקים בשוק
  + מסך איכותי ביותר הן בשמש והן בחושך
  + חיישן תנועה פעיל בארבעה כיוונים
  + אפשרות לניגון סרטים באיכות גבוהה
  + מסך נגיעה ולא לחיצה
  + מגבר Bang & Olufsen פעיל

  חסרונות
  – חיי סוללה
  – מצלמה ואלגוריתם צבעים
  – דפדפן אינטרנט חלש
  – חוסר Wi-Fi
  – חיישן תאורה
  – מערכת הפעלה סגורה


  סיכום
  ה- Beat Dj הוא מכשיר מולטימדיה טהור שנועד לספק את שיא היכולות אותם ניתן להפיק מרכיבי המכשיר. המכשיר בהחלט עומד בגבורה במטרה שלו ומחזיק בתואר מלך הסאונד, אלא שפה בעצם נגמרות יכולות המכשיר ולמעט מסך המגע והסאונד המטורף לא תראו ממנו הרבה. במחיר של המכשיר בארץ הוא שווה אך ורק לחובבי המוזיקה והשמע שמחפשים חוויית מוזיקה, אך מי שמחפש מעבר לכך יתאכזב מאוד. מדובר במכשיר שיכול בכיף לשמש כנגן MP3 ו- MP4 ואני אף נהיה חצופים ונאמר שהמכשיר טוב יותר מהרבה נגנים ייעודים בשוק. בשאר האופציות הסלולרית הוא מספק תוצאות בינונויות בלבד.

  ממשק ותפעול – 4.0

  מולטימדיה – 4.5

  מצלמה – 3

  מסך – 3.5

  סוללה – 3.5

  תמורה למחיר – 3.5

  ציון סופי

  rating 3.5

  -פרסומת-
  העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.