לא רק אנדרואיד: סמסונג חשפה הערב לא פחות משלושה טאבלטים חדשים מבוססי Windows 8. האחד ATIV Tab, השני ATIV Smart PC והשלישי ATIV Smart PC Pro, המצטרפים לטאבלטים של Asus שהוצגו מוקדם יותר היום.

גם בסמסונג הלכו לשני סוגים של פלחי שוק, האחד מבוסס ARM והשני מבוסס מעבד אינטל כאשר טאבלט ה-ATIV Tab מיועד להיות זול יותר מה-ATIV Smart PC אשר מגיע עם מקלדת מתקפלת וניתקת בדומה למחשב ה-Transformer.

ה-ATIV Tab מגיע עם מסך מגע 10.1 אינצ' 1366×768 ובעובי של 8.9 מ”מ, רץ על מעבד ARM כפול ליבה 1.5GHz על גבי מערכת ה-Windows 8 RT. לטאבלט מצלמה אחורית 5 מגה פיקסל, 2 מגה פיקסל קדמית, תקשורת WiFi, Bluetooth 4.0 ו-NFC, זיכרון פנימי 32/64GB וחריץ microSD. הסוללה בת ה-8,200mAh אמורה לספק כ-9 שעות הפעלה.

הטאבלט ATIV Smart PC ודגם ה-Pro נחשבים לחזקים יותר כאשר הם רצים על מעבד ה-Atom ומעבד ה-Core i5 של אינטל בהתאמה, ומציגים מסך מגע 11.6 אינצ' ומקלדת ניתקת. הם גם מצויידים בעט הסטילוס המפורסמת מה-Note, ה-S–Pen שמביאות עוד מספר יכולות למסך המגע הגדול. ה-Smart PC מגיע בין היתר עם יכולות דור 3/דור 4, זיכרון 2GB RAM, יציאת HDMI, מצלמה 8 מגה פיקסל וסוללה ל-8 שעות. היתרונות של ה-ATIV Smart PC Pro לעומתו נוסף למעבד, הם מסך ברזולוציה Full HD, זיכרון 4GB RAM, דיסק SSD בנפח 256GB, יציאת USB 2.0 ו-3.0, HDMI, מצלמה 5 מגה פיקסל וסוללה ל-13 שעות.

קרא עוד:  אינטל בבעיה: דחיות באספקה וירידה בנתח השוק מול AMD

כל המחשבים יראו אור בהשקת ה-Windows 8 שתערך ב-26 לאוקטובר, ויצטרפו למחשבים של שאר היצרניות, כולל ה-Surface של מיקרוסופט.

פורסם לראשונה באתר THspot