מחשב שולחני Samsung ArtPC

סמסונג (Samsung) השיקה סדרה של מחשבים שולחניים המתיימרים להשתלב בחלל העבודה שלנו ומציעים עיצוב יוצא דופן. Samsung ArtPC הוא מחשב קומפקטי המעוצב בצורת קונוס רחב, וחלקכם וודאי יאמר "Mac Pro", אבל סמסונג התאמצה להראות כי יש הרבה מעבר.

מלמעלה למטה

תחילה זהו החלק העליון של המחשב. מה שנראה מהצד כמו גג של בית ביפן, הוא למעשה רמקול עוצמתי 360 מעלות (omni-directional) מבית חברת מוצרי האודיו היוקרתית Harman Kardon. במרכז ישנה הפרדה בין הרמקול לשאר חומרת המחשב, המוארת בתאורה כחולה ומבחוץ זוהי מעטפת אלומיניום המשמשת גם לקירורו בזמן העבודה.

בפנים, ב-Samsung ArtPC נמצא את מעבדי אינטל (Intel) מסדרת Skylake האחרונה, Core i5 או Core i7 לבחירה. זאת לצד זיכרון עבודה של 8 עד 16 ג'יגה-בייט מסוג DDR4 וכונן 256 ג'יגה-בייט מבוסס פלאש בתקן NVMe המהיר. אם מתעקשים על כונן מכאני, סמסונג תציע גם גרסה בנפח 1 טרה-בייט או דיסק SSD צנוע של 128 ג'יגה-בייט, כל אלה ניתנים לשליפה והחלפה מהירה. יש גם כרטיס מסך AMD Radeon rx 460 המשלב 2 ג'יגה-בייט זיכרון תמיכה בקידוד חומרתי של וידאו 4K בקידוד H.265.

מחשב שולחני Samsung ArtPC

ישנם שלל חיבורים ב-ArtPc כמו ארבע יציאות של USB 3.0, חיבור מסך מסוג DisplayPort ו-HDMI, יציאת אוזניות ורמקולים, חריץ לכרטיס זיכרון וקישוריות Bluetooth. את כל זה, סמסונג דחסה למארז קטן בגובה של כ-30 ס"מ בקוטר של 14 ס"מ בלבד.

קרא עוד:  סמסונג עובדת על רעיונות נוספים למכשירים גמישים

באופן מסקרן, סמסונג בחרה כי את כניסת המתח לספק הכוח לשלב בחלק האחורי לצד כפתור ההפעלה והחיבורים השונים, כך השאירה החברה מראה נקי ויפיפה של החלק הקדמי. אז אם רוצים לחבר התקן USB זה רק בחלק האחורי? לסמסונג התשובות.

המחיר? Samsung ArtPC מוצע החל מ-1,200 דולר (כ-4,500 שקל) ומגיע עד ל-1,600 דולר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.