סמסונג ידועה בשנים האחרונות בזכות דברים רבים, אך אחד מסימני ההיכר שהיא היתה שמחה למחוק מהלכסיקון הוא הפלסטיק הזול ממנו עשויים מכשיריה. מצד אחד, היא אינה חפצה לעבור לייצור עשרות מיליוני מכשירי הדגל שלה, הנחטפים כמו לחמניות חמות, מחומרי גלם איכותיים ויקרים. במקום זאת, היא מספקת לחובבי העמידות ליטרת בשר בדמות מכשירים ייעודיים למשתמשים האוהבים להתעלל במכשיריהם.

לפני הצהריים הכריזה החברה על Galaxy S 4 Active, גרסא חדשה למכשיר הדגל שלה השומרת על מפרט מתקדם ביותר ומוסיפה לו גוף עמיד במיוחד. מפרט המכשיר כולל מעבד מרובע ליבות במהירות 1.9GHz, זיכרון עבודה (RAM) בנפח 2GB, אחסון פנימי בנפח 16GB (רק כ-11.25 מהם זמינים למשתמש) לצד חריץ הרחבה לכרטיסי microSD עד 64GB, מסך LCD בגודל 5 אינצ' ורזולוציית Full HD בצפיפות של 443 נקודות לאינצ', טכנולוגיית מגע המאפשרת שימוש במכשיר גם עם כפפות, מצלמה אחורית ברזולוציית 8 מגה-פיקסל עם מבזק LED, מצלמה קדמיית ברזולוציית 2 מגה-פיקסל וסוללה בקיבולת 2,600mAh.

בנוסף למפרט המתקדם, מצויד המכשיר באופן טבעי במיטב התוכנה, הכוללת את גרסא 4.2 של מערכת ההפעלה אנדרואיד, ממשק ה-TouchWiz החדש של סמסונג וכל היכולות המתקדמות שהוצגו עם מכשיר הדגל Galaxy S 4, הכוללות צילום משתי המצלמות במקביל, הוספת הקלטות קוליות לתמונות, צילום תנועה, אלבום אינטראקטיבי הממיין את התמונות ל"אירועים" לפי המיקום וזמן הצילום, חיבור מספר מכשירים למערכת רמקולים היקפית, שליטה על המכשיר ללא מגע ועוד.

קרא עוד:  אוזניות +Galaxy Buds: איכות צליל משופרת וזמן שימוש ארוך

את כל זה דחסה סמסונג לתוך גוף משודרג, בעל עובי של 9.1 מ"מ ומשקל של 151 גרם, בעל עמידות בתקן IP67, שמשמעותו עמידות באבק ובמים בעומק של עד מטר למשך עד חצי שעה.

המכשיר מיועד להגיע לשוק במהלך הקיץ, בצבעי אפור, כחול וכתום, כאשר המדינות הראשונות בהן יושק הן ארה"ב ושוודיה. טרם ידוע אם ומתי יגיע לישראל. גם הוא, כמו כל המכשירים שחשפה החברה בחודש האחרון, יושק באירוע שתערוך בלונדון ב-20 לחודש.