מכשיר ה-Galaxy S II, שכבר אין כמעט מי שמערער על הכתרתו כמכשיר האנדרואיד הטוב בעולם, נמכר לא רע למרות מחירו הגבוה. אך עדיין יש אנשים שלא מוכנים לשלם חמשת אלפים שקלים על טלפון סלולארי, מתקדם ככל שיהיה. לשם כך מוציאה סמסונג דגמים נוספים בסדרה, והיום היא הכריזה על שניים כאלה, כאשר לכל אחד מהם קהל יעד שונה:

הראשון הוא מכשיר שכבר שמענו אודותיו – Galaxy R. זוהי גרסא מעט זולה יותר של ה-S II ללא פשרנות יתר בתחום המפרט. לפני שעה קלה הכריזה עליו החברה באופן רשמי בשיתוף עם nVidia, לאחר שלפני כמה שבועות הופצה בטעות הודעת ההשקה שלו מוקדם מהמתוכנן. המפרט של R כולל מעבד Tegra 2 כפול ליבה במהירות 1GHz, אחסון מובנה בנפח 8 גיגה עם חריץ הרחבה לכרטיסי micriSD בנפח של עד 32GB נוספים, מסך 4.2 אינצ' מסוג Super-Clear LCD וברזולוציית WVGA ומצלמות של 5 מגה-פיקסל מאחור ו-2 מגה-פיקסל מלפנים. על כל זה חולשת מערכת האנדרואיד 2.3 עם ממשק ה-TouchWiz של סמסונג, והגוף המתכתי עבה מעט מזה של אחיו הגדול יותר – 9.55 מ"מ. יש לציין כי באופן תמוה מזכירות החברות כי המכשיר מסוגל לנגן וידאו באיכות Full HD 1080p, אך מצלם רק ב-HD 720p – פחות ממכשיר ה-Tegra 2 של המתחרה המקומית LG.

המכשיר השני, שהוכרז במקביל בגרמניה (ע"י אותו סניף של סמסונג שנגדו השיגה אפל את איסור מכירת ה-Galaxy Tab 10.1 באירופה), הוא Galaxy Xcover. זהו הסמארטפון הראשון בעולם סמארטפון אנדרואידי עם תו תקן IP67 – מה שאומר שהוא חסין לחלוטין מפני אבק, ומוגן ממים בעומק של עד מטר אחד למשך חצי שעה. הוא מריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד 2.3 על מסך בגודל 3.65 אינצ' וכולל מצלמה אחורית בעלת חיישן 3.2 מגה-פיקסל ומבזק LED. לא צויין איזה מעבד פועם בלב המשוריין הקוריאני, אך סביר להניח כי מדובר במעבד Qualcomm בעל ליבה בודדת. המכשיר יהיה זמין בגרמניה החל מאוקטובר, ולא ברור עדיין מתי יגיע לשאר העולם.