סמסונג (Samsung) הכריזה כי בקרוב יוכלו בעלי שעוני ה-Galaxy Watch למדוד לא רק את קצב הלב שלהם, אלא גם את לחץ הדם בעת פעילות ספורטיבית. המדידה מבוססת על חיישנים שכבר קיימים בשעון, כל שידרש הוא עדכון תוכנה. משרד הבריאות הקוריאני (MFDS) כבר אישר את האפליקציה, כך שמדובר כנראה בעניין של שבועות ספורים עד שתהיה זמינה לקהל הרחב.

יש להדגיש כי לצורך המדידה, נדרש קודם כל סנכרון של נתוני השעון עם מד לחץ דם חיצוני המאושר לשימוש מקצועי. גם לאחר מכן ממליצה סמסונג לבצע סנכרון שכזה לפחות פעם בחודש, שכן מנגנון המדידה מבוסס על ניתוח אופטי של זרימת הדם ולא על מדידת לחץ באופן ישיר. השעון, אם כן, לא יוכל להחליף מכשור רפואי ובוודאי לא מיועד למשתמשים הסובלים ממחלות רקע שונות אותן יש לנטר באופן קבוע ומדויק. עיקר השימוש באפליקציה יהיה לצרכי מידע כללי והתאמת תכנית האימונים באופן מוצלח יותר, כמו גם איתות ראשוני על בעיה רפואית למשתמשים שכלל אינם מודעים לה.

האפליקציה תציג גם מידע היסטורי שיסייע למשתמש לעקוב אחר הכושר האישי שלו, וגם עצות שונות בהתאם למידע האישי על תרגילים מומלצים. תחילה יושק השירות עבור דגם ה-Galaxy Watch Active 2, ולאחר מכן מקווה סמסונג להציע אותו גם למשתמשים בדגמים אחרים בסדרה.