תגי המחיר הגבוהים של מכשירי הדגל מבית היצרניות הגדולות מעוררים חששות למקרה שהמכשירים יפלו לידיהם של גנבים. לקראת תחילת שיווקו השבוע של מכשיר הדגל של סמסונג, הגלקסי S5, מודיעה החברה כי תכלול במכשיר יישומים מובנים שנועדו לסייע ולהילחם בתופעה הנפוצה של גניבת המכשירים. לפי הודעת החברה, יסופקו פיצ'רים לאיתור הנייד ולנעילתו, בינתיים בשתי ספקיות סלולר גדולות הפועלות בארה"ב.

בדומה לשירותים עליהם הכריזה גוגל בשנה שעברה, יאפשרו הפיצ'רים שבגלקסי S5 לאתר על גבי מפה היכן בדיוק נמצא המכשיר. אם יופעל נסיון לא מורשה לאפס אותו, ינעל המכשיר בצורה אוטומטית. "סמסונג לוקחת את נושא גניבת הסמארטפונים בצורה רצינית מאוד, ואנו ממשיכים לשפר את פתרונות האבטחה שלנו", נאמר בהצהרת החברה.

לפי אותה ההצהרה, יסופקו בינתיים שני היישומים במכשירים שימכרו דרך הספקיות Verizon ו-U.S. Cellular הפועלות בארה"ב. פתרונות האבטחה יסופקו בחינם ובדבר האפשרות לאספקת הפתרונות עבור ספקיות נוספות בעולם, או עבור דגמים קודמים יותר של סמסונג – לא נכתב דבר.

תופעת גניבת הסמארטפונים הופכת לנפוצה מאוד ברחבי העולם. על פי משרדו של היועץ המשפטי לממשלה בני יורק, 1.6 מיליון אמריקאים נפלו קורבן לגניבת הטלפונים החכמים שלהם בשנת 2012. מדינות שונות אף הגישו הצעות חוק שתחייבנה התקנת פתרונות נגד גניבה כדוגמת אלו שהציגה סמסונג.

קרא עוד:  סמסונג גם הכריזה על Galaxy A20e ו-A40: מפרט בסיסי במחיר נגיש

מחרתיים (ג') צפויה השקתו הרשמית של הגלקסי S5 בישראל, שלושה ימים לפני הגעתו של המכשיר לחנויות. לפני כשבוע החלה מכירה מוקדמת של המכשיר בישראל. ניתן להעריך כי מחירו של ה-Galaxy S5 יעמוד סביב ה-3,500 ש”ח והוא עתיד להיות משווק בשתי גרסאות: גרסה המבוססת על Snapdragon 801 שתתמוך ברשת הדור הרביעי LTE והשנייה מבוססת שבב Exynos 5 Octa.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.