עם המהירות שפועלים הסמארטפונים היום, ומהירות התקשורת האלחוטית אנו דורשים ביצועים לא קטנים גם מכרטיס הזיכרון שלנו. הורדות, התקנת אפליקציות, צילומי וידאו ואפילו בעת גלישה באינטרנט אנו משתמשים בכרטיס הזיכרון שבמכשיר כדי לכתוב ולקרוא נתונים, ולכן זו נקודת תורפה שיכולה להשפיע על ביצועי המכשיר בלא מעט מקרים.

לרובנו במכשיר הסמארטפון קיים כרטיס זיכרון סטנדרטי, כזה שרוכשים בכל חנות או מגיע עם המכשיר והוא פועל במהירות נמוכה יחסית. כרטיסים אלו מחולקים לפי רמות (Class) כדי לדעת להבדיל בין הביצועים השונים שהכרטיס מסוגל לתת לנו, ולרוב תמצאו במכשירים כרטיסים מסוג Class 2 או Class 4 המספקים מהירות הנעה בין 2 עד 4 מגה בייט לשנייה. מהירות מספקת אך איטית למדי כשנדרוש מהמכשיר ביצועים גבוהים יותר.

בשל כך, תמצאו שוק גדול של כרטיסי זיכרון המתחדש כל הזמן המספק לא רק נפח גדול יותר, אלא גם מהירות גבוהה יותר. כזה הוא כרטיס הזיכרון החדש של סמסונג המגיע לביצועים מלהיבים של 24 מגה בייט לשנייה לקריאה ועד 12 מגה בייט לשנייה לכתיבה. הכרטיס החדש מגיע ב-Class 10 בנפח של 32GB ומיוצר בטכנולוגיית ייצור של 20nm, ומכיל בתוכו שבב 32Gb 3-bit NAND Flash. סמסונג מכוונת את הכרטיס למכשירי הדור הרביעי, שם מהירויות הגלישה ברשת והעברת נתונים קופצות למהירויות גבוהות, וכן לדרישות המשתמשים להקלטה ושידור וידאו Full HD במצלמות ובסטרימינג מהרשת.

מחירו לא פורסם, אך ניתן לנחש כי הוא יעמוד סביב $80 עד $100 בדומה למחיר הכרטיס הזהה של חברת Kingston שהוכרז לפני חודשיים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.