סמסונג (Samsung), שצמצמה בשנה האחרונה את הפער מאפל (Apple) בשוק הטאבלטים, מסתערת שוב על התחום עם שתי סדרות חדשות של טאבלטים המבוססות על אנדרואיד (Android) של גוגל (Google). הסדרות החדשות, סדרת הפרימיום Galaxy TabPro והסדרה הרגילה Galaxy Tab 4 – שמחליפה את סדרת ה-Galaxy Tab 3 משנה שעברה – יושקו במלואן עד סוף הרבעון השני של 2014, קרי עד סוף החודש הבא.

במהלך הראשון תשיק סמסונג בישראל את גרסאות ה-10.1 וה-12.2 של סדרת הפרו, ואת גרסאות ה-7 ו-10.1 אינץ' של סדרת ה-Tab 4, כשבהמשך השנה יכול להיות שהיא תשלים את סדרת ה-Tab 4 עם גרסת ה-8 אינץ', שהייתה המוצלחת ביותר בין שלושת הטאבלטים של סדרת ה-Tab 3.

סדרת ה-TabPro היא, כאמור, סדרת הפרימיום של סמסונג. הדבר בא לידי ביטוי בכל פינה במכשירים החדשים. כך, לדוגמה, ניתן למצוא לראשונה מחבר USB 3.0 בגרסת ה-12.2 אינץ'. היא גם כוללת לראשונה, כפי שהזוכר, מכשיר עם מסך בגודל 12.2 אינץ', שהיה מכונה עד עתה NotePro. שני המכשירים מגיעים עם מסך ברזולוציה של 2,560×1,600 פיקסלים, אבל עוד בגרסת ה-12.2 זהו מסך Super clear, בגרסת ה-10.1 מדובר במסך IPS. המערכת על שבב בגרסת ה-WiFi/3G של המכשירים היא ה-Exynos 5 של סמסונג עצמה: רביעיית מעבדים במהירות של 1.9 ג'יגה-הרץ ולצידה רביעיית מעבדים במהירות של 1.3 ג'יגה-הרץ. מערהבת ההפעלה היא קיט-קט (אנדרואיד 4.4), והמצלמות מצוידות שתיהן בחיישן BSI עם 8 מגה-פיקסלים מאחור ו-2 מגה-פיקסלים מאחור. שני המכשירים תומכים ב-WiFi בתקן עד 802.11ac, אך בגרסת ה-12.2 מיושמת תמיכה זו באמצעות שיטת MIMO שמבטיחה מהירות הורדה מהירה יותר. כמו כן הם מצוידים בבלוטות' 4.0. הם גם מגיעים עם ה-S Pen של החברה.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy A20 עם מצלמה כפולה וסוללה מוגדלת

הבדלים נוספים הם כמות זיכרון העבודה: 3 ג'יגה-בייט מול 2 ג'יגה-בייט בגרסה עם המסך הגדול יותר, וכן בחירה בין 32/64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון ב-12.2 מול בחירה בין 16/32 ג'יגה-בייט בגרסת ה-10.1 אינץ'. הטאבלט הגדול יותר גם מגיע עם סוללה גדולה יותר: 9,500mAh מול 8,220mAh. הטאבלט הקטן יותר מעט דק יותר, 7.3 מ"מ מול 7.95 מ"מ, ובכל מקרה מדובר בטאבלטים דקיקים למדי.

Samsung-Galaxy-TabPro

עוד דבר שמייחד את סדרת ה-TabPro היא מעטפת תוכנה חזקה שתעזור לה, לפי סמסונג, לתפוס קהל לקוחות עסקיים. אחד הדברים הבולטים במיוחד זה תוספת של ערכת תוכנות משרדיות בסגנון האופיס בשם Hancom Office שלפי אנשי החברה מספקת את התאימות הגדולה ביותר למוצר מבית מיקרוסופט (Microsoft). דבר בולט שני הוא האפשרות לפתוח על המסך ארבעה חלונות עבודה בו זמניים שניתן גם לשנות את גודלם לפי הצורך, וכן ניתן לגרור באמצעות ה-S Pen תוכן מאחד לשני. בחלונות אלו ניתן לפתוח עד שני מופעים של עיבוד התמלילים ושל הגליון האלקטרוני של החברה. עוד לא ריבוי משימות כמו בחלונות, אבל מתקרב. Hancom Office ניתנת להורדה מחנות היישומים של סמסונג אך ורק לבעלי טאבלטים בסדרת הפרו.

חידוש נוסף אחר הוא ממשק שמכונה Magazine UX. ממשק זה מיועד לצריכת תכנים מערוצים שונים שאותם ניתן לבחור מרשימה שהוגדרה מראש על ידי החברה, ולא כוללת בינתיים ערוצים ישראליים וכן לא מאפשרת הוספת ערוצים ידנית. לממשק הזה יש גם גרסת עבודה שמציעה לוח זמנים, הודעות דואר ועוד. בנוסף כללה סמסונג עוד מספר תוכנות עסקיות עם מנוי חינם לתקופת זמן מסוימת.

קרא עוד:  עונש מתקדם: עדיין עם Windows 7? התכוננו לנדנודים

ה-TabPro כבר התחילו להימכר בארץ במחיר של 2,999 ש"ח לגרסת ה-12.2 אינץ' הבסיסית, ו-2,399 ש"ח עבור גרסת ה-10.1 אינץ' הבסיסית. בתקופה הקרובה אמורה סמסונג להביא לארץ גם ערכות מקלדת ועכבר שמתאימות לטאבלטים הללו, שמחירם יהיה 500 ש"ח.

סדרת ה-Galaxy Tab 4 מחליפה, כאמור, את סדרת ה-Galaxy Tab 3 שמיועדת לשוק הביתי. בישראל יושקו, ע]י שהוזכר לעיל, גרסאות ה-7 וה-10.1 אינץ' של הטאבלטים כשגרסת ה-8 אינץ' תצטרף אולי בעוד כמה חודשים, אם בכלל.

סדרה זו מבוססת על מסכים שמציעים רזולוציה של 1,280×800 פיקסלים, מעבדי 4 ליבות במהירות של 1.2 ג'יגה-הרץ, ואנדרואיד גרסה 4.4. הם מגיעים עם 1.5 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, ו-16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון במקרה של ה-10.1 אינץ' או 8/16 ג'יגה-בייט במקרה של גרסת ה-7 אינץ'. תמיכת ה-WiFi היא עד תקן n, ויש חיבורי בלוטות' 4.0 ו-USB 2.0. המצלמה האחורית היא ברמה של 3 מגה-פיקסלים והקדמית 1.3 מגה-פיקסלים. הסוללה של גרסת ה-10.1 אינץ' היא בנפח של 6,800mAh ועוביו 7.95 מ"מ. דווקא גרסת ה-7 אינץ' עבה יותר: 9 מ"מ. הם יימשכו בצבעי שחור ולבן. כמו שניתן לראות השיפורים מול גרסת ה-Tab 3 אינם גדולים.

מחירי הטאבלטים בסדרת ה-Tab 4 שתושק במהלך יוני טרם נקבעו. לפי סמסונג ישראל, המחירים שלהם יהיו אטרקטיביים גם בהשוואה למחירי סדרת ה-Tab 3.