סמסונג (Samsung) הכריזה על טלפון ראשון מתוצרתה עם מערך של שלוש עדשות מצלמה מאחור. הדיווחים בתעשייה הצביעו על כוונתה של סמסונג להשיק טלפון בעל תכונה זו כבר מספר חודשים, ובסופו של דבר זה קורה במכשיר גרסת 2018 של מכשיר שוק הביניים Galaxy A7.

מערך המצלמות האחורי בנוי מחיישן ראשי בגודל 24 מגה-פיקסל עם תכונת 'צירוף פיקסלים' המאפשרת חיבור כל ארבעה פיקסלים לפיקסל בודד לצורך צילום איכותי בתנאי תאורה קשים. מעל החיישן הראשי נמצאת מצלמת 5 מגה-פיקסל לצורך צילום עומק, והתחתונה ביותר היא מצלמה עם חיישן 8 מגה-פיקסל לצילום בשדה ראייה רחב במיוחד של 120 מעלות. המערך תומך באפקט 'בוקה' בזמן אמת וגם כעריכה מאוחרת של התצלום. מצלמת הסלפי מצוידת בחיישן יחיד בגודל 24 מגה-פיקסל. בסמסונג טוענים כי שיפור נוסף באיכות התצלום מושג הודות למערכת בינה מלאכותית המזהה את תרחיש הצילום ומתאימה את ההגדרות באופן אוטומטי.

עוד משהו חדש במכשיר, ואולי בגלל השילוב של שלוש מצלמות מאחור, הוא שילוב חיישן טביעות האצבע בצד המכשיר, בסמגרת המתכתית שעוטפת את הגב המצופה הזכוכית.

יתר המפרט כולל מסך AMOLED בגודל 6 אינץ׳ וברזולוציה של 1080×2220 פיקסלים, ביחס היבט 18.5:9. מימין ושמאל הוא כמעט נטול מסגרת, אך לא בצידו העליון והתחתון – ובינתיים סמסונג חומקת ממגמת המגרעת. כהרגלה תשיק החברה את המכשיר עם המערכת על שבב Exynos ברוב חלקי העולם ועם המערכת Snapdragon של קוואלקום (Qualcomm) בארצותה ברית.

קרא עוד:  אפל נקנסה בצרפת ב-25 מיליון אירו בגין פרשת האטת הסוללות ב-iPhone

Galaxy A7 יוצע בדגמים הכוללים 4 או 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה, ו-64 או 128 גיגה-בייט זיכרון אחסון קבצים.  מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 8.0, עם עדכון סביר לאנדרואיד 9.0 מאוחר יותר השנה. הוא גם יוצע במספר צבעים: שחור, אדום, כחול וזהוב. הזמינות עוד לא ברורה, כמו גם המחיר שלא פורסם עדיין.