סמסונג (Sasming), ממש על סף ההכרזה הרשמית על טלפון הדגל החדש Note 10 על דגמיו השונים, הציגה באופן רשמי את המערכת על שבב Exynos 8925 שאמורה להיות בליבתו לצד +Snapdragon 855 לשוק האמריקאי.

השוואה פרט מול פרט למערכת על שבב המובילה הקודמת של החברה, Exynos 9820, ששולב במכשירי ה-Galaxy S10, מראה שאין ממש הבדלים להוציא דבר אחד מאוד מוגדר ומשמעותי: תהליך הייצור – Exynos 9825 היא המערכת על שבב הראשונה של סמסונג שמיוצרת בתהליך 7 ננו-מטר בטכנולוגיית EUV, וכנראה שהראשונה שמיוצרת בכלל בטכנולוגיה זו.

EUV זה ר"ת של Extreme Ultraviolet Lithography – ליתוגרפיית אור אולטרא-סגול קיצונית שלפי החברה מאפשרת למנף גלים ברצועת באורך הגל המסוים הזה כדי לפתח במהירות רבה יותר מעבדים מדויקים ומתקדמים יותר. כך שלמעשה Exynos 8925 היא קפיצת דרך עבור החברה וברמה הנוכחית, כמו כל מערכת על שבב בתהליך ייצור קטן יותר, היא מבטיחה זמן סוללה ארוך יותר, או כפי שמגדירים זאת בסמסונג: "חבילה יעילה לשימוש בכוח כך שלא תצטרכו לדאוג יותר לגבי חיי הסוללה".

מעבר לכך, כאמור, יותר דומה משונה: המערכת מכילה שמונה ליבות עיבוד עם 2 ליבות Mongoose ראשיות בפיתוח עצמי, 2 ליבות Cortex-A75 ו-4 ליבות Cortex-A55, והשבב הגרפי הוא Mali-G76 ושוב בתצורה של 12 ליבות. יש גם שבב מערכת עצבית מוכלל והמערכת תומכת במסכים ברזולוציה של 3840×2400 פיקסלים או 4096×2160 פיקסלים. יש גם תמיכה במודם Cat-20 LTE שמאפשר העברת נתונים בקצב מרבי של 2 מגה-פיקסל/לשנייה, אבל 5G ייתמך במודול חיצוני בדמות Exynos Modem 5100.

קרא עוד:  פרטים נוספים מצלמת S20 Ultra: תראו מה עושים עם 108 מגה-פיקסל

יש גם תמיכה בזיכרון אחסון מסוג UFS 3.0 המהיר, בזיכרון עבודה מסוג LPDDR4X, וכברירת מחדל במצלמה קדמית עם חיישן בגודל מרבי של 22 מגה-פיקסל, במצלמה אחת כזו גם מאחור או בצמד 16 מגה-פיקסל – מה שכמובן לא ממש רלבנטי כי סמסונג מצרפת לחבילה בסופו של דבר שבב צילום חיצוני.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.