רזולוציית 4K? לא בשנה הקרובה: נראה כי שתי היצרניות הקוריאניות, LG וסמסונג, לא יעברו לשימוש במסכים בעלי רזולוציות גבוהות עוד יותר ממה שקיים כיום במכשירי הדגל שלהן בשנה הקרובה.

סוני היא אמנם הראשונה לאמץ את רזולוציית ה-4K ב-Xperia Z5, אך לפי הדיווח, שאר היצרניות לא ירוצו אחר הטרנד בשנה הקרובה. הסיבה כך נראה, נעוצה בעובדה שהרזולוציה הגבוהה דורשת כוח עיבוד גרפי רב וכן מניעת התחממות יתר של המכשיר. ייתכן כי בנוסף לסיבות המצוינות, שתי היצרניות מעוניינות למנוע גם צריכה מיותרת של סוללה – שכן מטבע הדברים קיים יחס ישיר בין רזולוציה גבוהה יותר לזלילת סוללה גדול יותר.

כזכור, היצרנית הראשונה לשלב במכשירה רזולוציה גבוהה יותר מ-1080p הייתה LG עם מכשיר דגל שלה לשנת 2014, LG G3, שלראשונה הציג רזולוציית 2K. גם סמסונג לא קפאה על השמרים כשמיד לאחריה הציגה את מכשיר Galaxy Note 4 שתמך גם הוא ברזולוציה הגבוהה, וכך גם במכשירי הפרימיום הבאים שלה גלקסי S6, גלקסי S6 אדג' וכן מכשיר הנוט 5.

הראשונה להציג רזולוציה גבוהה יותר מ-2K בסמארטפון הייתה כאמור סוני שהציגה את דגם הפרימיום Xperia Z5, שהציג לראשונה בסמארטפונים את רזולוציית ה-4K, הפועלת רק בעת ניגון תכנים באיכות גבוהה.

עתה, נשאלת השאלה האם בכלל יש צורך ברזולוציית 4K בסמארטפונים ועד כמה רוב המשתמשים כלל ירגישו בשינוי, בטח כשמדובר במסכים שאינם עולים על גודל 6 אינץ׳.

קרא עוד:  נוביה תשלב בטלפון המשחקים שלה אוורור היברידי וטורבו מאוורר