הקרב על השקת טלוויזיות באבחנה של 8K מתחמם. שתי יצרניות המסכים הגדולות – LG וסמסונג (Samsung) הגיעו לזירת הקרב בתערוכת IFA 2018 שמתקיימת בימים אלה בברלין כשהן מנכסות לעצמן הישגים בתחום 'הדור הבא' של המסכים.

8K, או אבחנה של 7680×4320 פיקסלים, היא הקפיצה הגדולה בתחום הטלוויזיות ומדובר בכמות פיקסלים הגדולה פי ארבע בהשוואה לאבחנה של 4K, ושתיהן הגיעו עם תצוגה של מסכים חדשים שתומכים באבחנה הגבוהה הזו. כאשר LG מייצרת כותרות בתחומה כשזו הכריזה כי היא היצרנית הראשונה לייצר טלוויזיה עם פאנל בטכנולוגיית OLED באבחנה של 8K ואף הציגה מסך שכזה לבאי האירוע.

לעומת LG בסמסונג מתגאים בעובדה כי מסכי 8K מתוצרתה יגיעו אל הצרכנים כבר החל בחודש הבא. עם זאת היא לא תהיה בכל זאת הראשונה שתעשה זו כי התואר הזה שמור דווקא לשארפ (Sharp).

בסמסונג הציגו בתערוכה את Q9000R, דגם הטלוויזיה הראשון של החברה עם פאנל QLED באבחנה של 8K שנכנס לייצור מסחרי. המסך ישווק לצרכנים בגדלים של 65, 75, 82 ו-85 אינץ' כאשר הפאנל מסוגל להגיע לעוצמת הארה מרבית של 4,00 ניט ואף יתמוך בפורמט +HDR10. המסך יגיע גם עם טכנולוגיה בשם 8K AI Upscaling אשר תשתמש בבינה מלאכותית ומעבד תמונה ייעודי לטובת השבחת איכות התמונה.

בסמסונג וגם ב-LG טרם מסרו מה יהיה מחירם של המסכים הללו אך ההערכות מדברות בתחילת הדרך על 15,000 דולרים ויותר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.