העיתון הקוריאני Korean Herald מדווח כי לפי מקורותיו, צפויות שתי יצרניות הטכנולוגיה הבולטות במדינה, סמסונג (Samsung) ו-LG, לחשוף את מכשירי הדור החמישי הראשונים שלהן במסגרת תערוכת הסלולר של ברצלונה MWC 2019, שתיערך בחודש פברואר הקרוב.

הדגם שיוצג על ידי סמסונג יהיה ככל הנראה מהדורה תומכת דור 5 בעבור מכשיר הדגל החדש Galaxy S10, שבגרסתו הרגילה ייחשף עוד קודם לכן באירוע נפרד. הוא יהיה ככל הנראה יקר במיוחד, וישווק תחילה בארה״ב ובדרוםקוריאה, אך לא באירופה.

באשר ל-LG, זו צפויה להכריז על מכשיר דגל חדש שיעשה שימוש בשבב ה-Snapdragon 855 החדש של קוואלקום (Qualcomm) ובמודם X50 המגיע אף הוא מיצרנית השבבים, ותומך כאמור בחיבור לרשתות דור חמישי. ייתכן שדגם זה יזכה לכינוי G8 ThinQ – אך הדבר טרם נקבע באופן סופי.

ב-LG תולים תקוות גדולות בטכנולוגיות הדור החמישי, וסבורים כי ייתכן שמעבר זה בין הדורות יאפשר לחברה להפוך את חטיבת המובייל שלה לרווחית עד שנת 2020. לצורך כך, הקדימה החברה את תכניותיה: במקור תכננה להשיק מכשיר דור חמישי ראשון רק לקראת חודש מאי, אך כעת כאמור מתכוונת LG להתחרות בסמסונג ראש בראש ולא להניח לה ליהנות מיתרון טכנולוגי, אפילו קצר מועד, במהירויות החיבור לרשתות הסלולריות.