גוגל (Google) וסמסונג (Samsung) הודיעו אתמול, כל אחת בנפרד, כי החל בזמן הקרוב הן יתחילו לספק עדכונים למכשירים שלהן פעם בחודש, בעיקר בכל מה שקשור לאבטחה.

למעשה, שיטת העדכונים החדשה של גוגל כבר יצאה לדרך אתמול בערב, כשהחברה התחילה לשחרר באופן הדרגתי עדכון אבטחה OTA ועיקרו טלאי לטיפול ב-Stagefright – פגיעות חמורה שהתגלתה לאחרונה ויכולה להשפיע על כל מכשירי האנדרואיד החל מגרסה 2.2 ומעלה. המכשירים שיקבלו את העדכון הם ה-Nexus 4, ה-Nexus 5, ה-Nexus 6, ה-Nexus 7, ה-Nexus 9, ה-Nexus 10 וה-Nexus Player. העדכון כולל תשובות לכל בעיות האבטחה שהועברו לחברה במהלך יולי האחרון, כול כאמור ה-Stagefright. מעבר לעדכון בשיטת ה-OTA גוגל הודיעה שהתיקונים יהיו זמינים גם באמצעות פרויקט הקוד הפתוח של אנדרואיד (Android Open Source Project).

כמו כן הודיעה גוגל כי מכשיר ה-Nexus המוזכרים לעיל ימשיכו עדכונים ראשיים למערכת ההפעלה במשך שנתיים לפחות, ושעדכוני האבטחה יסופקו לתקופה הארוכה יותר מבין שלוש שנים מההשקה הראשונית או 18 חודשים מהמכירה האחרונה ב-Google Store.

כאמור,הודיעה גם סמסונג על אימוץ תהליך דומה למכשיריה. החברה הודיעה בבלוג הרשמי שלה כי מאמצת תהליך מהיר למעקב אחרי בעיות אבטחה, והיא תשחרר אותן OTA ברגע שיהיה להן תיקון, ובממוצע אחת לחודש.

החברה הודיעה שהיא כבר פתחה במשא ומתן עם ספקיות תקשורת בכל רחבי העולם כדי ליישם את הגישה החדשה הזו, ושהיא מתכוונת לספק בקרוב פרטים נוספים אודות הדגמים שיזכו לעדכונים הללו, וכן לגבי התזמונים המדויקים.

קרא עוד:  סמסונג רשמה פטנט על טלפון עם מסך נשלף

(מקור 1)(מקור 2)