מחשבי הכרום-בוק (Chromebook) שהושקו בקול תרועה לפני מספר חודשים לא צלחו את מבחן השטח ולא כבשו את השוק כפי שאולי גוגל ציפתה. לא שהופתענו, שכן מחירם היה גבוה לא פחות ממחשבי נטבוק יוקרתיים ולא הייתה סיבה מספיק טובה ונראית לעין לעבור למחשב המבוסס על מערכת ה-Chrome OS.

כך הבינו גם היצרניות כי התמחור של המחשבים לא הגיוני, וכעת ישנה ירידת מחיר משמעותית. סמסונג השיקה שני דגמים מסדרה 5 המבוססים על מעבד ה-Atom כפול ליבה שמחירם החל מ-$429 לגרסת ה-WiFi. לתקופה מוגבלת, סמסונג הורידה את מחיר גרסה זו ל-$349, ממש בדומה למחיר ההתחלתי של המחשב של Acer, ואילו Acer ירד למחיר התחלתי של $299. אמנם אין מדובר במכירת חיסול, אך זו בהחלט התקדמות אם גוגל מעוניינת להטמיע את מערכת ה-Chrome OS בשוק.

המחשב של סמסונג מגיע עם זיכרון 2GB, אחסון 16GB SSD, סוללה 6 תאים ל-12 שעות עבודה ומסך בגודל 12.1 אינצ’ ברזולוציה 1280×800, והמחשב של Acer בעל מסך 11.6 אינצ’ ברזולוציה 1366×768, יציאת HDMI, מעבד כפול ליבה, זיכרון 2GB, אחסון 16GB SSD וסוללת 6 תאים ל-8 שעות עבודה. הרוכשים ירוצו לחנויות או שנראה עוד פרויקט של גוגל הולך ונסגר?

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.