סמסונג (Samsung), מי שכבר הייתה על סף יציאה מתחום המחשבים הניידים, חוזרת לאחרונה לשוק הזה, ואפילו הכריזה ב-CES 2017 על מותג משחקים חדש בשם Notebook Oddyssey בו היא מציע בינתיים שני מחשבים, אחד עם מסך בגודל 15.6 אינץ' ואחד עם מסך בגודל 17.3 אינץ'.

שני המחשבים מציעים עצוב פרמיום מתקדם והחברה מייעדת אותם לשוק המשחקים הגבוה ואפילו הגבוה מאוד. המסכים, לפי החברה, מגיעים עם תאורה אחורית בעוצמה של 280 ו-300 ניטים, בהתאמה לגודל, כדי ספק את האווירה המתאימה למשחקים ובהירות שמאפשרת תמונות באיכות גבוהה וחדה במיוחד, אליבא דה סמסונג. כמו כן מציעה החברה אפשרויות תאורת מקלדת שונות עבור המחשבים, כולל אפשרות לתאורה מקשים מסוימים בלבד במחשב עם מסך ה-17.3 אינץ'.

מסכי שני המחשבים מציעים אותה רזולוציה, 1920×1080 פיקסלים, וכן זוויות צפייה רחבות וציפוי נגד בוהק. כמו כן שני המחשבים יגיעו עם מעבדי Core i7 מהדור השביעי של אינטל (Intel) ובשני המקרים מדובר במעבדי 45 וואט עם ארבע ליבות, מה שאומר שאלו מעבדים מסדרת ה-HQ שתומכים בעבודה בריבוי נימים.

אבל כאן נגמרים ההבדלים. ה-Notebook Odyssey עם מסך ה-15.6 אינץ' תומך בעד 32 ג'יגה-בייט זיכרון RAM לכל היותר מסוג DDR4 ובמהירות מרבית של 2,133 מגה-הרץ, וזאת לעומת עד 64 ג'יגה-בייט RAM של האח הגדול, וגם אם כאן מדובר ב-DDR4, המהירות המרבית של הזיכרון גבוהה יותר ועומדת על 2,400 מגה-הרץ.

קרא עוד:  ועכשיו תורו של הגדול: כך יראה +Galaxy S11

גם אפשרויות האחסון של מחשב ה-17.3 אינץ' גדולות יותר. ניתן לחבר עד כונן SSD בממשק PCIe בנפח 512 ג'גיה-בייט לכל היותר וכן כונן HDD בנפח 1 טרה-בייט לכל היותר. במחשב הקטן יותר הנפח המרבי של כונן ה-SSD עומד על 256 ג'יגה-בייט. עוד יתרון לטובת מחשב ה-17.3 אינץ', בהיבט הזה, הוא אפשרות לשלב שלושה כוננים ולא רק שניים, כשהתוספת היא עד כונן SSD.

גם הסוללה של המחשב הגדול יותר, איך לא, גדולה יותר ומציעה נפח עבודה של 93 וואט/שעה לעומת 43 וואט/שעה של המחשב עם המסך הקטן יותר. התוצאה הסופית היא כמובן גם הבדלים משמעותיים בגובה המרבי של המחשב, 28.2 מ"מ ו-37.7 מ"מ בהתאמה, וכן במשקלים: 2.53 ק"ג של הקטן ו-3.79 ק"ג של הגדול יותר.

הכל מעט שונה

כאמור, כמוזכר לעיל, המקלדות עובדות קצת אחרת בשני המחשבים. המקשים עצמם מעט שונים יותר, עם ירידה חזרה יותר של המקשים במחשב הגדול יותר, אבל גם יש הבדל בתאורה האחורית: אם במחשב עם מסך ה-15.6 אינץ' יש הבלטה של מקשי ה-WASD בלבד, במחשב הגדול יותר ניתן לבצע התאמת RGB כמעט לכל מקש ומקש בנפרד.

סמסונג עדיין לא פרסמה איזה כרטיס תצוגה היא תשלב במחשב הגדול יותר, אך ניתן להעריך שהוא יהיה טוב יותר מה-GeForce GTX 1050 של NVIDIA, עם 2 או 4 ג'יגה-בייט זיכרון בלעדי שהיא בחרה עבור המחשב עם מסך ה-15.3 אינץ'.

קרא עוד:  Dynabook השיקה בארץ מחשב ראשון עם מעבדי אינטל מהדור העשירי

למחשב הגדול יותר יש גם יציאות טובות יותר: יש 4 חיבורי USB 3 וכן חיבור Thunderbolt 3 דרך USB-C, וזאת לעומת יציאת USB 3 אחת בלבד ו-2 יציאות USB 2 בקטן. לשניהם יש חיבור HDMI.

מעבר לכך לא סיפקה החברה תאריכי השקה ומחירים ייעודיים.