סמסונג (Samsung) מתחייבת להשיק את מכשיר הדור החמישי הראשון שלה עד סוף המחצית הראשונה של שנת 2019. הצהרה זו ניתנת במסגרת הודעה שאותה פרסמה לרגל חגיגות העשור למכשיר ה״גלקסי״ המקורי, וכוללת גם הבטחות לעתיד מזהיר.

״לסמסונג יש יותר פטנטים בתחום הדור החמישי מכל חברה אחרת, ואנו היינו הראשונים לזכות לאישור מטעם רשות התקשורת האמריקנית עבור ציוד לרשתות 5G״, כך לפי הודעת החברה. ״הטכנולוגיה שלנו הביאה את הדור החמישי לדרום קוריאה, ובשיתוף פעולה עם רשתות הסלולר בארה״ב כבר הבאנו למדינה את הגל הראשון של טכנולוגיות ה-5G. אנו מחויבים להשיק מכשיר טלפון חכם תומך דור חמישי במהלך המחצית הראשונה של שנת 2019״.

סמסונג אף הציגה מכשיר ראשון תומך דור 5, או לפחות זה מה שנכתב בתצוגה שהעמידה בתערוכת CES. הודעתה של סמסונג אומנם איננה כוללת פרטים נוספים על המכשיר עצמו או תאריך מדויק יותר להשקתו, אולם לפחות ניתן להסיק ממנה באופן סופי דבר אחד: מכשיר הדגל החדש של החברה, ה-Galaxy S10, לא צפוי לתמוך בדור החמישי – לפחות לא בדגמים הראשונים שיוצגו באופן רשמי בחודש הבא. תמיכה ב-5G תגיע אם כן בדגמים נוספים שיגיעו בהמשך השנה, בין אם מדובר במהדורות נוספות של ה-Galaxy S10 שטרם נחשפו, או בדגם אחר לגמרי.