על פי השמועות וההערכות, iOS 8.1.3, שעתידה להביא שיפורים קטנים, יכולה להשתחרר כבר בשעות הקרובות. כמו כן, גם iOS 8.2, שנמצאת בבטא רביעית וצפויה להביא תמיכה רשמית בשעון החכם של החברה, צפויה להשתחרר יחד אתו בשבועות הקרובים.

בינתיים, אתר AppleInsider מביא מידע מעניין, לפיו iOS 9, מערכת ההפעלה הבאה של החברה, כבר נמצאת בשלבי בדיקות התחלתיות בקרב מספר מצומצם של אנשים, כנראה עובדי אפל (Apple). על פי האתר, חלה עליה בכניסות לאתר שנעשות ממכשירים שמריצים את iOS 9. על פי הגרף המוצג, כמות הכניסות הולכת וגדלה בחודש האחרון של שנת 2014 ובחודש הראשון של שנת 2015, תקופה החגים הנוצריים, מה שמחזק את הטענה לפיה הגרף אמיתי ולא מזוייף, שכן עובדי החברה נמצאים בחופש בתקופת החגים ומבלים את זמנם בגלישה.

ios-9-traffic-apple-insider

ב-AppleInsider מאמינים ש-iOS 9 תביא איתה שיפור משמעותי למפות, ואולי אפילו ניווט בתוך מבנים – שתי תכונות שעל פי השמועות היו אמורות להתווסף כבר ב-iOS 8. כמו כן, באתר מקווים שהגרסה החדשה גם תפתח את טכנולוגיית ה-NFC שנמצאת בכמה ממכשיריה האחרונים של החברה, כגון ה-iPhone-ים החדשים, למפתחי צד שלישי תוך שהם מסתמכים על העובדה שאפל פתחה את השימוש ב-Touch ID ואפשרה למפתחים לפתח ווידג׳טים ומקלדות.

אמנם עוד מוקדם מידי לדבר על תאריך השקה ספציפי, אבל סביר להניח שנראה את iOS 9 באירוע המפתחים השנתי של אפל (WWDC 2015) שצפוי להתקיים, כמו בכל שנה, בחודש יוני.