מנהל השיווק של חברת קוואלקום (Qualcomm), טים מקדונו (Tim McDonough) אמר כי לשבב ה-Snapdragon 810 מעולם לא היו בעיות התחממות יתר.

בשיחה עם מגזין Forbes, אמר הבכיר כי כל השמועות על כך שהשבב מתחמם בצורה קיצונית ואחרי לעיכוב בהשקת מכשירים נבחרים היא אינה נכונה, וכי לדבריו, דגמי ה-One M9 ו-G Flex 2 אמנם כן התחממו, אך אלו היו גרסאות אב-טיפוס ולא יועדו להשקה.

"השמועות הן שטויות, לא הייתה בעייתה התחממות יתר עם Snapdragon 810 במכשירים מסחריים שהושקו.” אמר הבכיר והוסיף: “מדוע היו כל כך הרבה שמועות בנושא? למה שמישהו יפיץ מידע כוזב על Snapdragon 810? הערכות שלנו כי שמועות אלה קרו עם G Flex 2, המכשיר הראשון שהושק עם Snapdragon 810. מישהו מחליט להפיץ שמועת שווא על כך וזה מצער, אבל אלו העסקים לפעמים. זה הכריח אותנו לבזבז זמן רב כדי לטפל בשמועות”.

בחברה המשיכו והדגישו כי בעיות התחממות היתר התרחשו בדגמים ראשונים, כאלו שלא מיועדים להפצה לשוק אלא לבדיקות המפתחים: “דגמים כאלה לא מתנהגים כמו המוצר הסופי והחומרה שם נועדה לבדיקה, זה רק חלק מתהליך הפיתוח”.

ללא קשר לשמועות, קשה לומר כי Snapdragon 810 הצליח להביא שדרוג גדול ביכולות ובביצועי המכשירים שהושקו, במיוחד אם משווים זאת לשבב ה-Exynos 7420 הקיים ב-Galaxy S6, אשר לגביו הוא לא אמר מדוע סמסונג העדיפה לבסוף להשתמש בשבב מתוצרתה. גם כל העניין התקשורתי וודאי לא סייע לה בכנסת השבב החדש לשוק ואנחנו שואלים מדוע לקח להם כל כך הרבה זמן לצאת בהודעה לתקשורת ולהכחיש את השמועות.

קרא עוד:  קוואלקום הכריזה על שלושה מעבדי Snapdragon חדשים לשוק הבינוני עד הנמוך

עוד בנושא

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.