האם הטלפון הבא של גוגל (Google) עומד להופיע כבר בעוד ארבעה חודשים? שמועות עקשניות טוענות שהחברה מתכוונת להשתמש בכנס ה-I/O שלה, שייערך במאי, כדי להציג את ה-Google Phone הבא, זמן לא רב אחרי השקת ה-Nexus 4 שעדיין נתקל בבעיות זמינות לרכישה.

לפי השמועות החברה שתייצר את הטלפון הבא של גוגל תהיה מוטורולה (Motorola) שהיא, כזכור, חברת בת של גוגל עצמה. מדובר בטלפון שיציע, בהתאם לאופנה הנוכחית, מסך בגודל 5 אינץ' אבל מקצה לקצה. כלומר, המעטפת שלו תהיה דקיקה במיוחד כך שהוא יראה כאילו אין לו מעטפת בכלל.

אבל החלפת החברה, שוב יש לציין, וגודל המסך הם לא השינויים היחידים שצפויים בטלפון. לפי הדיווחים הטלפון החדש ייקרא X Phone מסיבות שקשורות לשיווק בארצות הברית, שם מוטורולה בדרך כלל קשורה למכירות דרך חברת הסלולר וריזון (Verizon).

זה גם יהיה כלל הנראה הטלפון הראשון שיציע את גרסה 5.0 של אנדרואיד (Android) הידועה בכינוי Key Pie Lime. עם זאת, להבדיל מהשקות קודמות של הטלפונים מבית גוגל, שהתמקדו במערכת ההפעלה אנדרואיד נקייה לחלוטין, ב-X Phone צפויים המשתמשים להיתקל בשינויים בממשק ואף בתוספת של יישומים שייכתבו על ידי מוטורולה עצמה. יש לציין שאחת הסיבות לרכישת Google Phone על ידי רבים הייתה השימוש במערכת הפעלה נקייה לחלוטין, כך שיהיה מעניין לראות מה תהיה התגובה של הלקוחות הפוטנציאליים לשינוי הזה, אם אכן יתממש.

קרא עוד:  גוגל גייסה חברות אבטחה למלחמה באפליקציות זדוניות