עם כל ה”חגיגות” של מכשירים שדולפים החוצה, רק נוקיה נשארה קצת מחוץ לעניין, אבל לא עוד: שני דיווחים שונים שהתפרסמו בסוף השבוע מראים כי לחברה יש מספר מכשירי Windows Phone בקנה.

הראשון והמשמעותי יותר הוא השמועה על מכשיר Nokia Sabre. בעוד הדיווח לא מספק מפרט כלשהו, אמיתות הדברים מגיעה מלא אחר מאשר מיקרוסופט בעצמה, כאשר פרסמה בקנדה על תנאי תחרות שהיא עורכת בנושא פיתוח ל-Windows Phone 7.5, ובין הפרסים צוין מכשיר ה-Sabre, זאת בנוסף למכשיר ה-SeaRay שכבר נוקיה הציגה בעצמה. יש לציין כי באותו הסכם גם מצוינים זוג מכשירים נוסף, Samsung Yukon ו-Samsung Webley, וגם עליהם כרגע אין כל מידע.

השמועה הנוספת היא על מכשיר בשם Nokia Ace, שם אנחנו מקבלים מעט יותר מידע וכי נראה כי מדובר באחד המכשירים הגדולים שיהיה לנוקיה להציע וגם מכשיר ראשון בדור רביעי לחברה הפינית. ה-Ace יכיל מסך מגע 4.3 איצ' מסוג AMOLED, מצלמה 8 מגה פיקסל, מעבד 1.4GHz, אחסון 16GB וסוללה 1,800mAp. תקשורת הדור הרביעי תפעל ברשת +HSPA עבור AT&T האמריקאית, כאשר תאריך ההשקה נקבע לרבעון השני של 2012. לא רע בכלל עבור נוקיה.

אם נחזור בחזרה ל-Sabre, יש הערכות כי הוא יהיה דומה למכשיר ה-Ace רק יגיע עם מסך 3.7 אינצ', מעבד 1.4GHz ומצלמה 8 מגה פיקסל זהה. נשמע מעניין.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.