מיקרוסופט עדיין לא חשפה את כל תוכניותיה לגבי גרסת מערכת ההפעלה הבאה לניידים, ה-Windows Phone 8, זאת למרות המידע על העיצוב החדש, התמיכה בעברית ועוד (לפוסט ההכרזה). כעת, אנו מקבלים דיווחים ראשונים על השקת גרסאות ראשונות בהמשך השנה. ב-ZDnet מדווחים כי מיקרוסופט מתכננת השקת גרסת RTM (ר”ת Relese to Manufactirung) במהלך חודש ספטמבר, ואילו הגרסה הסופית תוצג בחודש נובמבר.

באותו חודש אומרים באתר, כי מיקרוסופט תשיק מספר מכשירים מבוססי הגרסה החדשה, כך נראה שאם הדברים נכונים, אנחנו נראה גם את השקת Windows 8 מתרחשת כחודש לאחר מכן וזו תהיה חגיגה לא קטנה למיקרוסופט. בהקשר הזה, דיווח אחר המגיע מ-New York Times אומר כי מנכ”ל נוקיה, סטפן אלופ אמר כי המערכת מיועדת להגיע בחודש אוקטובר, כחודש לאחר מכן, אולם ייתכן כי מיקרוסופט תיתן לנוקיה את הבכורה וזו תשיק מכשירים מבוססי הגרסה החדשה לפני כולם. עוד חשוב לזכור כי מיקרוסופט הכריזה בעבר על מוצרים מבלי שהם הגיעו לחנויות בפועל זמן רב לאחר ההכרזה. מי שצפוי להציג מכשירים הם נוקיה, סמסונג, ו-HTC מבוססי Windows Phone עם מעבדים כפולי ליבה של Qualcomm כבר השנה.

כפתור צילום מסך
ובנושא אחר, על פי דיווח של WPDang, מיקרוסופט תציג בקרוב אפשרות לצילום מסך מהיר. צילום המסך, על פי הדיווח, יתרחש על ידי לחיצה על על מקש ה-Windows (המקביל למקש הבית של iOS או אנדרואיד) ביחד עם לחיצה על כפתור המצלמה. הצילומים יישמרו בגלריית התמונות, משם ניתן לערוך או לשתף ישירות.

קרא עוד:  תמונות אמיתיות ראשונות של Galaxy Note 10

עבור משתמש ממוצע התכונה הזו של צילום המסך בוודאי לא מאוד חשובה, אך עבורנו ועבור המפתחים, זו אופציה שימושית ואפילו חובה על מנת להפוך את הכתבהסקירה לטובה הרבה יותר, על ידי הדגמה של פעולות ואפליקציות בפעולה. הדרך היחידה לעשות את זה ב-Windows Phone, עד כה, הייתה לפרוץ את המכשיר ולהתקין תוכנת צד שלישי. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.