בכל הנוגע למפרט הטכני של קונסולות הדור הבא, גם בסוני (Sony) וגם במיקרוסופט (Microsoft) שומרים את הקלפים קרוב לחזה, אך מידע חדש מצביע על כך שקונסולות ה-Xbox Series X תהיה חזקה יותר מה-PlayStation 5.

על פי הדיווח של Digital Foundry, נחשפו חלקים מהמפרט הטכני של המעבדים הגרפיים מתוצרת AMD שבשימוש שתי הקונסולות. מסתמן כי המעבד הגרפי שבשימוש ה-PlayStation 5, בעל שם הקוד 'Oberon', מצויד ב-36 ליבות בארכיטקטורת Navi בתדר של 2 גיגה-הרץ – המסתכם בכוח עיבוד של 9.2 טרה-פלופ.

השבב יעשה שימוש בזיכרון מסוג GDDR6 במהירות שבין 448-512 גיגה-בייט לשנייה ואף יכלול תמיכה בתאימות לאחור ברמת החומרה אשר יאפשר להריץ משחקי PlayStation 4.

הפרטים אודות המעבד הגרפי בעל שם הקוד 'Arden' שבשימוש קונסולת ה-Xbox Series X פחות נרחבים. נמצא כי זה מצויד ב-56 ליבות בארכיטקטורת Navi וזיכרון במהירות של 560 גיגה-בייט לשנייה – המסתכמים בכוח עיבוד כולל של 12 טרה-פלופ.

על פי הנתונים הללו נראה כי במיקרוסופט מתכוונים לחזר אחר הגיימרים אדוקים אשר מחפשים את הביצועים גרפיים הגבוהים ביותר ואילו בסוני מתכוונים לשמור על תג מחיר שפוי של 399 דולר. נראה כי נאלץ להמתין לחשיפה הרשמית של הקונסולות כדי לאשר את אמיתות הנתונים אבל עד אז יש לקחת את הנתונים הללו בערבון מוגבל.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.