בכל "מחזור חיים" של הקונסולות של סוני הורגלנו לקבל בתחילת הדור את הקונסולה הגדולה ולאחר מספר שנים החברה דואגת לשחרר אותה מחדש בעיצוב מוקטן אשר לרוב מלווה גם בהוזלה במחיר. גרסה מוקטנת של הפלייסטיישן 3 כבר קיבלנו, אבל האם בסוני עובדים על גרסה קטנה אפילו יותר?

תמונות שהעלה בלוג הטכנולוגיה הפורטוגזי Technoblog חושפות מכשיר פלייסטיישן 3 בתצורה שונה ממה שהכרנו שנראה קטן יותר בהשוואה לדגם המוקטן הנוכחי. על-פי הבלוג, התמונות הגיעו ממשרד התקשורת הברזילאי, העיתוי של חשיפת התמונות מעניין שכן רק השבוע עלה לאתר משרד התקשורת האמריקאי תרשים של קונסולת פלייסטיישן נוספת.

בתמונה ניתן לראות במכשיר בעל הלוגו "PS3" חיפוי גלי (ומעט מוזר) שכלל לא מזכיר את החיפוי החלק של הדגמים הקודמים. דגם הפלייסטיישן החדש כולל שתי כניסות USB, יציאת HDMI, כניסת כבל רשת, יציאת אודיו אופטית ויציאת אודיו-ווידאו ייעודית, אך המכשיר כולל גם, ככל הנראה, מכסה מוקפץ להכנסת הדיסקים וזאת בניגוד לחריץ הדיסקים שקיים בדגמים הקיימים.

על-פי העיצוב, קל להניח כי מדובר בדגם מוזל אפילו יותר של קונסולת הפלייסטיישן, אשר מיועדת ככל הנראה לשווקים מתפתחים שם הקונסולה בטווח מחירים הנוכחי לא הייתה משגת. בנוסף, על פי האתר יהיו זמינים לרכישה שלושה דגמים: CECH-4011A, CECH-4011B ו-CECH-4011C שיהיו בעלי נפח אחסון של 16GB, 250GB ו-500GB בתאמה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.