אפל (Apple) עשויה להציג בשנה הבאה מחשב חזק במיוחד, המיועד בעיקר לשימוש כמחשב גיימינג וספורט אלקטרוני תחרותי. מחירו של המחשב צפוי לעמוד על כ-5,000 דולרים, והוא יוצג בכנס המפתחים השנתי של אפל, WWDC.

למקור הדיווח אין מידע מדויק לגבי תצורתו של מחשב הגיימינג העתידי. ייתכן שאפל תשיק אותו כיחידת "הכל באחד" בסגנון ה-iMac, עם יחידת תצוגה הכוללת בתוכה גם מעבד, כרטיס גרפי ורמקולים. זו תצורה המתאימה במיוחד לצרכים של גיימרים המובילים את המחשב עמם לאירועים המוניים. אפשרות אחרת, מעט פחות סבירה, היא כי מדובר יהיה למעשה בדגם היקר והמתקדם ביותר של מחשב ה-MacBook 16 אינץ' שהוצג לאחרונה.

נראה שהאתגר העיקרי בכל מקרה יהיה לשכנע את הגיימרים כי מחשבי המקינטוש ומערכת ההפעלה macOS, הם פלטפורמה לגיטימית למשחקים. לצורך כך עשויה החברה להשקיע בפיתוח משחקים בלעדיים נוספים עבור שירות Apple Arcade, המציע גישה לקטלוג הכולל עשרות משחקים תמורת דמי מנוי חודשיים וזמין כבר עתה למחשביה של אפל.

כמובן שאפשרות נוספת, למרות הסיכוי הקלוש, כי אפל תקדם אותה באופן אקטיבי, הוא פשוט להתקין על מחשב מקינטוש את מערכת ההפעלה Windows, דרך תכונת Bootcamp המאפשרת פיצול הכונן לשתי מערכות הפעלה נפרדות.