במהלך החודשים האחרונים, השאלה העיקרית שעניינה את בעלי הגלקסי S3 והגלקסי נוט 2 היא מתי הם יקבלו את העדכון המיוחד לגרסת אנדרואיד Jelly Bean 4.2.2. כידוע, מאז ומתמיד לקח לסמסונג (ובכלל לשאר יצרניות מכשירי האנדרואיד) לשחרר עדכונים לגרסאות חדשות, ובדומה לעדכון המאוחר לגקלסי S3 לגרסת אנדרואיד 4.1.2, כך גם כרגע לוקח לגלקסי S3 ולנוט 2 זמן רב לקבל את גרסת 4.2.2, אשר הושקה בחודש נובמבר, לפני כמעט 8 חודשים.

לאחרונה דווח כי סמסונג החליטה לדחות את עדכון הגלקסי S3 לגרסה החדשה לחודש נובמבר או דצמבר. כעת, דיווח חדש אשר הגיע מגורם המקורב לסמסונג ופורסם באתר הטכנולוגיה Temefy מספר לנו על סיבה אפשרית לדחייה האחרונה. לפי הגורם, מכירות הגלקסי S4 והשקת גרסת האנדרואיד 4.3 הצפויה לצאת בקרוב הם הדברים אשר גרמו לדחייה המדוברת. עוד נאמר כי בסמסונג עובדים כרגע על עדכון לגרסת אנדרואיד 4.2.2 לגלקסי S3 ולגלקסי נוט 2 אך בנוסף עובדים גם על עדכון לגרסת 4.3 לאותם מכשירים ולשאר מכשירי הצמרת של החברה. עוד מוסיף הגורם כי סמסונג אולי תחליט לדלג על גרסת 4.2.2 ולשדרג את הגלקסי S3 והגלקסי נוט 2 לאנדרואיד 4.3 כאשר תושק רשמית.  חשוב להזכיר כי אין זו פעם ראשונה שבה חברות סלולריות החליטו לדלג על גרסה ולעדכן לגרסה יותר חדישה, כך לדוגמא היה עם ה-Galaxy S Advance, Galaxy S Mini 2 ו-Galaxy Ace 2.

קרא עוד:  מחכה לתערוכה: HMD תציג ב-IFA את Nokia 5.2 יחד עם 6.2 ו-7.2 ועוד

לפי השמועות, אנדרואיד 4.3 תספק שדרוגים קלים כמו אפליקציית צילום חדשה, תמיכה ב-BlueTooth LE (ר"ת Low Energy), קישורית ה-WiFi שיגרום למכשיר לסרוק עבור רשתות אלחוטיות פתוחות באופן תמידי מבלי לצרוך הרבה סוללה וממשק חדש למסך ההתראות (Notification bar). על מנת לגלות האם הדיווח על השדרוג הישיר לגרסת אנדרואיד 4.3 נאלץ להמתין לאישור רשמי של סמסונג, אך מה שבטוח שאם סמסונג אכן תחליט לדלג על אנדרואיד 4.2.2 ולשדרג ישירות לאנדרואיד 4.3 ההמתנה של הלקוחות תשתלם.