לא נעלם מעיניהם של קברניטי מיקרוסופט כי ה'אקסבוקס וואן' (Xbox One) לא מצליחה להתחרות, או אפילו להשוות, לביצועי הפלייסטיישן 4 ובחברה מתכוונים לשחרר עדכון תוכנה שנועד לשפר את ביצועי המעבד הגרפי על חשבון הביצועים של חיישן התנועה 'קינקט' (Kinect).

במספר מבחני ביצועים שביצועו השוואה בין ה'פלייסטיישן 4' (PlayStation 4) של סוני לאקסבוקס וואן של מיקרוסופט נראה כי הקונסולה של סוני מצליחה לספק ביצועים גבוהים יותר – כך בהשוואה שביצע אתר Eurogamer  בגרסת הדור-הבא של הכותר Tomb Raider ניתן לראות כי הכותר רץ ב-60 פריימים לשנייה על גבי הפלייסטיישן 4, לעומת 30 פריימים לשנייה על האקסבוקס וואן. בנוסף ביצע האתר בדיקה לכותר Dead Rising 3 הבלעדי לאקסבוקס שברגעים עמוסים מתקשה הקונסולה לשמור על קצב סביר של 30 פריימים לשנייה.

על-פי דיווח שעלה לחשבון הטוויטר [email protected] נראה כי המעבד הגרפי יקבל זריקת מרץ על-חשבון חיישן התנועה קינקט, היום 10 אחוז מכוח העיבוד של המעבד הגרפי נשמר לטובת חישובים של חיישן התנועה – 2 אחוז לעיבוד קול ו-8 אחוז לעיבוד אות הווידאו. עדכון התוכנה יאפשר למפתחים לבחור האם לשמור בצד 8 אחוז מכוח העיבוד לטובת הקינקט או 'לשחרר' אותו לטובת שיפור הביצועים הגרפיים. הדבר לבטח יעזור למפתחים לקבל מרווח נשימה גדול יותר אך לא עדיין לא סביר כי הקונסולה תציע ביצועים זהים לאלה של סוני שכן הקונסולה של סוני כוללת מעבד גרפי חזק יותר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.