יצרנית הרובוטים הביתיים iRobot חושפת תכונה חדשה, שתעשה את דרכה בקרוב לשואבי האבק הרובוטיים מתוצרתה. מדובר בכלי המאפשר מיפוי של עוצמת הקליטה של רשת האינטרנט האלחוטית (WiFi) בבית, ויצירת מפה המציגה ברמת דיוק מרשימה את אותם אזורים שבהם נרשמה קליטת רשת טובה, לעומת אזורים הסובלים מכיסוי חסר.

מדידת עוצמת הרשת האלחוטית היא פעולה שאותה הרובוט מבצע ממילא בזמן פעולתו, ועל כן לא נדרש כל צעד נוסף מעבר להפעלת שואב האבק כרגיל בתכנית ניקוי מלאה של כל הבית. בסיום התכנית, תתקבל התראה למכשיר הטלפון החכם על סיום תכנית הניקיון, לצד מפת עוצמות רשת האינטרנט האלחוטי.

בשלב הראשון, התכונה החדשה מוגבלת למשתמשים בארה״ב בלבד, שיוכלו להתנסות בשירות בגרסת בטא החל מאמצע החודש הנוכחי, דרך אפליקציית iRobot Home למכשירי טלפון חכם מבוססי אנדרואיד ובאמצעות רובוט Roomba מסדרה 900. סביר להניח כי בטווח החודשים הקרובים יוצע השירות גם למשתמשים מחוץ לארה"ב ולאלו המחזיקים במכשירי אייפון, אם כי ההגבלה למכשירי סדרה 900 בלבד לא תוסר – ב-iRobot טוענים כי רובוטים המשתייכים לסדרות האחרות אינם כוללים יכולת תפעול דרך אפליקציה הנדרש לצורך בדיקת הרשת.