סוללת חירום וגיבוי

אין צורך להכביר מילים על הסיבות שגורמות לרובנו להסתובב כשבתיק יש סוללת חירום ניידת, מהסוג שתעניק עוד מספר שעות שימוש בטלפון. קיבלנו לבדיקה את Sense X, סוללה ניידת של חברת רומוס (Romoss) הסינית שמציעה, מעבר לתפוקת עבודה מרשימה יחסית, גם תמיכה בטעינה מהירה. האם היא עמדה בציפיות?

רומוס היא יצרנית המתמקדת בייצור סוללות גיבוי בלבד, וככזו היא מציעה מגוון לא קטן של מוצרים ובעבר כבר בדקנו את הדגם Solo 3 עם הספק עבודה של 6,000 מילי-אמפר/שעה. ולמה אנחנו מספרים לכם את זה? כי Sense X זהה בעיצוב ובגודל ל-Solo 3 ואפילו שוקלת אותו דבר (193 גרם), ועם זאת מציעה הבדל אחד עיקרי – הסוללה היא בהספק של 10,000 מיל-אימפר/שעה, ב-67% יותר בהשוואה לדגם הקודם.

מדובר בסוללה קטנה יחסית (10.1×6.2 ס"מ) אם כי היא מעט עבה (2.1 ס"מ). יש לה שתי יציאות USB, כשאחת מהן תומכת ב-Quick Charge 3.0, תקן הטעינה המהירה של קוואלקום (Qualcomm) עם מתח משולש (9V/5V-2A 12V-1.5A). זה אומר שכל מכשיר המצויד במעבד Snapdragon ויוצר בשלוש השנים האחרונות, ולכן סביר שמגיע עם טכנולוגיית Quick Charge עד רמה 3.0, זוכה לתמיכה מסוללה זו שמכיוון שהיא מציעה תמיכה אחורה בכל תקני הטעינה המהירה הזו.

ההבדל במהירות הטעינה הוא גדול, וזה חשוב במיוחד כשנזקקים להטעין את הטלפון בסוללת החירום בפרקי זמן קצרים במיוחד. בבדיקה שעשינו עם Le Max 2 של לי-אקו (LeEco) המצויד בסוללה בהספק של 3,100 מילי-אמפר/שעה, גילינו כי בתוך 10 דקות הצלחנו להטעין 10% מהסוללה, ואחרי חצי שעה כ-35% מהסוללה. לעומת זאת, בחיבור ליציאת ה-USB ללא תמיכה בטעינה מהירה, כלומר 5 וולט 2 אמפר (5V-2A), הצלחנו להטעין בפרק זמן של 10 דקות רק 6%. את הבדיקה עשינו כאשר הטלפון במצב המתנה, מסך כבוי ומחובר לרשת הסלולר ו-WiFi פועל.

קרא עוד:  דיווח: סמסונג תציע 12 גיגה-בייט זיכרון בכל דגמי Galaxy S20

קיבולת ה-10,000 מילי-אמפר/שעה של Sense X היא הרבה מעבר למה שצריך עבור גיבוי לסוללה במקרה הצורך. לדוגמה, סוללת חירום הזו מסוגלת להטעין עד שלוש פעמים את LG G6 לו סוללה בנפח עבודה של 3,300 מילי-אמפר/שעה או ארבע פעמים את iPhone 7 שמצויד בסוללת 1,960 מילי-אמפר/שעה, ובאופן מלא מ-0 עד 100%.

ברומוס מבטיחים כי לסוללה מנגנון פנימי המונע חימום יתר של הסוללות, כך שניתן להשתמש בה לטעינת שני מכשירים בו זמנית וגם להטעין אותה, כל זה במקביל. החברה משתמשת בסוללות מבית LG או סניו (Sanyo) מסוג ליתיום-יון, המספיקים לעד 500 מחזורי טעינה ופריקה.

ניתן להטעין את Sense X במטען Quick Charge 3.0, כך שהיא מסיימת טעינה מלאה בתוך כשלוש וחצי שעות. עם זאת, כניסת הטעינה היא microUSB ולא USB Type C כפי שציפינו. עוד חסרון שמצאנו הוא כי היא לא מסוגלת להטעין מוצרי בעלי הספק נמוך כמו דיבוריות או אוזניות אלחוטיות, וזה חבל.

התפעול שלה מתבצע בלחיצה ארוכה על כפתור בודד ויש חיווי של ארבע נוריות LED המציגות את מצב הסוללה. יש גם מצב פנס מובנה למקרה הצורך והיא מגיעה בערכה עם כבל microUSB קצר לשימוש בזמן טעינת מכשירים.

מחירה של סוללת Sense X הוא 26.99 דולר, שהם כ-99 שקל בלבד. לא יקר ובמחיר דומה לסוללה המקבילה של שאומי (Xiaomi). עוד מידע באתר היצרן.