בקצרה
Roidmi NEX הוא שואב אבק אלחוטי שמצליח לשלב את שתי פעולות הניקיון של הבית, שאיבה ושטיפה, במוצר אחד. הוא מספק עוצמת שאיבה חזקה שאינה מביישת את המותגים הגדולים, יש לו מגוון גדול מאוד של אביזרים והסוללה מבטיחה זמן שימוש ארוך במיוחד. אהבנו מאות את השימוש בו והיה לנו נוח לעבוד איתו ביום יום. כך שמי שמחפש שואב אבק אלחוטי ומעוניין לחסוך מפעולות הניקיון - אנו בהחלט ממליצים עליו בתור פתרון משולב.
אהבנו
משלב שתי פעולות באחד
חזק ועוצמתי
מגוון גדול של אביזרים כלולים
פחות אהבנו
זמן סוללה טוב בקטגוריה, אבל עדיין מוגבל
10

שוק שואבי האבק האלחוטיים הוא שוק שמתפתח בקצב מהיר כבר מזה שנתיים, וזה קורה במקביל לכניסת המותגים הזולים יותר אל השוק הזה. כבר מזמן אפשר לבחור שלא לשלם אלפי שקלים בכדי לרכוש את השואב הכי איכותי, וההיצע והפתרונות בהחלט רבים. רוידמי (Roidmi) היא מהחברות שתרמו להשתנות הזו, אבל גם היא כבר הגיעה לשלב בו היא רוצה קפיצת מדרגה. למעשה, היא מרגישה שהיא יכולה אפילו לקרוא תיגר על דייסון (Dyson) עם Roidmi NEX, שואב האבק האלחוטי הראשון בעולם בו משולבת גם פעולת שטיפה.

חזק ועוצמתי

את רוידמי כנראה שאין ממש צורך להציג. החברה הצעירה, שנוסדה בסין לפני כארבע שנים, כבר הספיקה להשיק למעלה מעשרה מוצרים שונים. הדגם המוכר ביותר שלה בארץ הוא ללא ספק ה-Roidmi F8. במידה רבה למדי אפשר לומר כי Roidmi NEX הוא התפתחות טבעית בתחום השואבים, וגם ממשיכו של הדגם הפופולרי.

זה גם אומר שהוא מציע גם להציג מפרט חזק יותר? אכן, בהיבט הזה הוא בהחלט מצליח לקיים: עוצמת השאיבה שודרגה ב-25% ל-23,500PA ועוצמת היניקה היא 145AW, וזה מציב אותו בשורה אחת עם השואבים החזקים בשוק ובראשם Dyson V10. זו, לדוגמה, עוצמה חזקה בהרבה מעבר למה של-Dreame V9 יש להציע.

העיצוב של Roidmi NEX זהה כמעט לחלוטין לזה של ה-F8 המוזכר לעיל: הוא מוצע בצבע לבן בגימור פלסטיק איכותי ומשקלו הוא כ-2 ק”ג ללא תוספות. כפתור ההפעלה, הממוקם בידית, מופעל בלחיצה ארוכה ובקצה העליון יש כפתור שמאפשר לשנות את עוצמת השאיבה, כשהבחירה היא בין שלושה מצבים – עוצמה חלשה, רגילה וחזקה. מיכל האיסוף מסוגל להכיל עד 0.4 ליטר של לכלוך, והוא נשלף החוצה בלחיצה על כפתור שממוקם בצידו התחתון.

קל מאוד לנייד את ה-NEX ממקום למקום בבית. הוא גם נהנה מעמדת עגינה חדשה שמאפשרת את טעינתו בהנחה בלבד. קודמו, לעומת זאת, דרש לחבר אותו ידנית לכבל הטעינה.

עוברים משאיבה לשטיפה בקלות

Roidmi NEX הוא שואב רבגוני: כשרוצים לשאוב ספה, מזרן או את הרצפה, כל מה שצריך לעשות הוא להחליף בין ראשי השואב על ידי שימוש במנגנון הלחיצה והשליפה המהירה של מגוון האביזרים שעוד מעט יוצגו גם בפניכם. נוחיות השימוש באה לידי ביטוי גם כשרוצים להעביר ניגוב עם המטלית הלחה. במקרה כזה כל שצריך לעשות הוא לחבר את מיכל המים לחלקו התחתון של אביזר המברשת באמצעות חיבור מגנטי, בצורה קלה ופשוטה.

במשך השבועיים של הבדיקה השתמשנו בו כדי לשאוב את הרצפה מידי יום, ניגבנו את הרצפה שלוש פעמים בשבוע, ואת המזרנים והספות ניקינו פעמיים, ההתרשמות שלנו היא שהשימוש בשואב נוח. קל לשלוף אותו מעמדת הטעינה, לנייד אותו ברחבי הבית ולהחזירו למקום בסיום, בלי לדאוג האם הסוללה טעונה במלואה.

מיכל האיסוף שקוף ולכן קל לראות כמה לכלוך נאסף, ובזמן אמת כמובן. כך קרה שכל פעם ששאבנו את הספות והמזרנים התפלאנו לנוכח כמות האבק שנשאבה. מי שברשותו בעלי חיים יגלה כי שערות כמעט שאינן נתפסות במברשת הרכה והן נשאבות ברובן למיכל האיסוף. עם זאת צריך מדי פעם לנקות את הגלגלים שבתחתית המברשת הגדולה, בדומה למה שקורה עם שואבים אלחוטיים אחרים.

בסוף כל יום נהגנו לשאוב עם Roidmi NEX, שסייע לנו לעבור בזריזות על הרצפה ופתר לנו בעיה מקומית כמו החול הרב המגיע עם הילדים הביתה. ביצענו מספר משימות נוספות להוכחת יכולת כמו פיזור פלפל גרוס על הרצפה וכן פיזרנו אורז על השטיח. בשני המקרים השואב הצליח לשאוב את כל הלכלוך בלי לפספס.

מצאנו בנוסף שקל יחסית לעבור בין מצבי השאיבה שונים, וכי התחושה שהוא מספק עוצמת שאיבה טובה למדי גם בדרגה הבסיסית שבה לרוב השתמשנו. בשטיחים באריגה צפופה בחרנו במצב טורבו כדי לוודא כי הלכלוך העמוק נשאב כהלכה.

ניגוב הרצפה

מנגנון השטיפה של Roidmi NEX הזכיר לנו מאוד את יכולת ניגוב הרצפה של שואבי האבק הרובוטיים, רק שבמקרה שלנו הרי מדובר בשואב אבק אלחוטי, וזה פתרון שטרם הוצע כמוהו עד היום במגזר השוק הזה.

השימוש ביכולת השטיפה, או ניגוב הרצפה ליתר דיוק, הוא כאמור פשוט. כל שנדרש הוא למלא את מיכל השטיפה במי ברז, להרטיב קלות את מטלית הניגוב, לחבר אותה לחלק התחתון של המיכל, ואז להצמיד אותו לחלק התחתון של המברשת.

פעולת הניגוב מתבצעת במקביל לשאיבה. כלומר כאשר מזיזים את השואב על גבי המשטח, תחילה מתבצעת שאיבת אבק ומיד לאחר מכן ניגוב הרצפה. כך מבטיחים כי הרצפה נקייה לפני שמבצעים את פעולת הניגוב. מומלץ לעבוד בצורת שתי-וערב כדי להבטיח כי השאיבה מתבצעת לפני הניגוב.

אנחנו בחנו את פעולת הניגוב עם לכלוך שנוצר בגין כמות קטנה של חלב שנשפך על הרצפה וכן ניסינו קטשופ שהרבה יותר דביק ומלכלך. במקרה הראשון השואב התמודד בלי בעיה בספיגה וניגוב החלב. במקרה השני היינו צריכים לעבור כמה פעמים עם השואב כדי לחסל את המפגע לגמרי. כן נדרשנו לנקות את שאריות הקטשופ מהחלק התחתון לאחר מכן. בנוסף יש לציין כי השואב אינו חסין למים. החלקים ממנו הוא מורכב אמנם עמידים לרטיבות, אך אין לשאוב דרכו נוזלים.

עמוס אביזרים

בניגוד לכמה מתחרים, Roidmi NEX מגיע עם כל האביזרים שצריך. האביזרים הראשיים הם המברשות – מברשת אחת רחבה לשאיבת אבק משטיחים ומברשת נוספת רכה יותר המיועדת לשאיבת הרצפה ומשטחים קשים. יש ראש קטן יותר המיועד לשאיבת ספות ומזרנים אותו מצאנו כמאוד שימושי.

בנוסף, יש מוט מאריך המאפשר להגיע לאזורים גבוהים כמו ווילונות או תקרה, מברשת גמישה המתחברת לראש צר יותר לצורך שאיבה בין הספות או באזורים צרים, ראש מברשת להוצאת אבק עיקש כדוגמת זה שמצטבר בשטיחוני הרכב, וכן ערכת שטיפה הכוללת גם שתי מטליות.

זמן סוללה

זמן השימוש ב-Roidmi NEX טוב מעט יותר בהשוואה ל-F8. בתוכו יש סוללת 8 תאים בקיבולת 2,500 מילי-אמפר/שעה, המסוגלת לספק עד כ-60 דקות בעוצמת שאיבה חלשה. במצב טורבו, כלומר בעוצמת השאיבה המקסימלית, השואב מסוגל להחזיק כ-12 דקות וזה גם הזמן שקיבלנו אצלנו בבדיקה. מדובר בתוספת של 10 עד 20 דקות שימוש בעוצמה הנמוכה, או 3 עד 6 דקות בעוצמה המרבית בהשוואה לשואבים המתחרים בקטגוריה.

הסוללה אמנם מובנית אך ניתנת לפירוק באמצעים פשוטים יחסית. ניתן להחליף אותה במידה ויש תקלה גם בלי צורך בטכנאי. זמן הטעינה כשהסוללה ריקה לגמרי הוא כשעתיים וחצי ויש נוריות חיווי המציגות את מצב הסוללה בזמן אמת.

וידאו: Roidmi NEX במבחן

בשורה התחתונה

Roidmi NEX הוא שואב אבק אלחוטי שמצליח לשלב את שתי פעולות הניקיון של הבית, שאיבה ושטיפה, במוצר אחד. הוא מספק עוצמת שאיבה חזקה שאינה מביישת את המותגים הגדולים, יש לו מגוון גדול מאוד של אביזרים והסוללה מבטיחה זמן שימוש ארוך במיוחד.

היינו שמחים אם מיכל האיסוף היה גדול יותר ושפחות לכלוך היה נתפס בגלגלי המברשת הגדולה. אבל אי אפשר לגמרי להימנע מהתחזוקה של השואב, כאמור, כמו בשאר המוצרים המתחרים בקטגוריה וזה שגרתי למדי.

אהבנו מאות את השימוש בו והיה לנו נוח לעבוד איתו ביום יום. כך שמי שמחפש שואב אבק אלחוטי ומעוניין לחסוך מפעולות הניקיון – אנו בהחלט ממליצים עליו בתור פתרון משולב.

מחירו של Roidmi NEX הוא 1,599 שקלים, שהינו יקר יותר בהשוואה לקודמו. עם זאת הוא מוצע במחיר של 1,299 שקלים (קופון Roidmi1299) במבצע השקה לתקופת החגים עם שנתיים אחריות של היבואן הרשמי בישראל S&T.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.