שוק השואבים הרובוטיים בישראל גדל עוד קצת, עם הגעתו של Roborock S6, הדגם האחרון מבית יצרנית השואבים רובורוק (Roborock) הפועלת עם פלטפורמת הבית החכם של שאומי (Xiaomi).

השואב החדש דומה מאוד ל-Roborock S50 שסקרנו כאן אצלנו, או לדגם ה-Roborck S55 השחור. כך שזה מציע מערכת ניקוי מתקדמת הכוללת מערך ניווט המשלב חיישן לייזר (LDS) בטכנולוגיית הניווט SLAM. מערכת זו מסייעת לשואב למפות את כל הבית תוך כדי תנועה ולהתמצא במרחב, גם אם מדובר בבית גדול.

באמצעות אפליקציית Mi Home אפשר למשתמש לתזמן את עבודות הניקוי, לחסום חדרים מכניסה אליהם או לתחום אזורים מסוימים בבית. האפליקציה גם מאפשרת שליטה על כל פעולות השואב כמו גם תחזוקתו, צפייה בהיסטוריה ושימוש כשלט רחוק.

Roborock S6 שקט יותר מאשר דגם ה-S50/S5, אך עוצמת השאיבה (2000pa) נותרה זהה. הוא כולל גם מטלית ומיכל מים לשטיפת הרצפה (ניגוב) שהוא מעט יותר גדול מהדור הקודם. חיי הסוללה גם כן נותרו זהים המספיקים לעד 3 שעות שימוש רצופות.

מחירו של Roborock S6 ברשת באג הוא 1,899 שקלים. ברשת הוא מוכר גם בשם T6.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.