רובורוק (Roborock), הפועלת בשיתוף פעולה עם שאומי (Xiaomi) ומייצרת שואבי אבק רובוטיים במחירים נמוכים מהממוצע בשוק, הכריזה על דגם חדש בשם Roborock T6 הזמין לרכישה כבר עתה בסין, וצפוי להגיע לישראל בחודשים הקרובים.

למרות שעיצובו החיצוני של השואב איננו שונה באופן דרמטי מזה של קודמו , למעט השימוש בצבע שחור ומודרני יותר, טוענת היצרנית לשדרוג משמעותי מאוד ברכיביו הפנימיים של המכשיר, והיא מספרת שהדגם החדש פועל באופן ששקט ב-50% מקודמו, מבלי לפגוע בעוצמת היניקה.

גם יכולות הניווט של השואב זכו לשיפור, וכעת למעשה הוא מיישר קו עם הדגמים המתקדמים יותר של המתחרות: T6 מסוגל למפות בדייקנות את כל חדרי הבית, להציג את המפה באפליקציה, ולאפשר למשתמש לבחור חדרים מסוימים שקיימת עדיפות לנקות אותם, או להפך – חדרים שהרובוט לא צריך להכנס אליהם. הניווט המשופר אמור לקצר ב-20% פחות או יותר את משך הזמן הנדרש לרובוט לצורך ניקוי דירה ממוצעת, כאשר משך הפעולה של המכשיר בין טעינה לטעינה עומד על שעתיים וחצי.

לבסוף, טוענת רובורוק כי עיצבה מחדש את מברשת הניקוי, כך שיהיה קל יותר לשלוף ממנה שיערות הנתפסות בקצותיה. גם תכונת הניגוב זוכה למהדורה חדשה, אם כי כאן לא בטוח שכל המשתמשים יסכימו כי מדובר בשיפור: במקומם של מגבים רב-פעמיים, עובר ה-T6 למגבונים חד-פעמיים שאותם יש להחליף מידי שימוש. הרובוט מגיע עם עשרה מגבונים כאלה במארז, ולאחר מכן תדרש רכישה של מגבונים נוספים להמשך פעולת הניגוב הרטוב של רצפות הבית.

קרא עוד:  שאומי עקפה את כולם במבחן המצלמה של Mi 10 Pro

מה חשבנו על Roborock S50? בביקורת המלאה