כבר זה זמן שישנם דיבורים על מכשיר בלבקברי שירוץ על מערכת ה-BBX, מערכת הפעלה חדשה המבוססת על QNX שתכנס אט אט למכשירים החדשים של החברה, אולם עד כה RIM לא התייחסה לכך באופן רשמי. התמונות שהגיעו אלינו מאתר the verge מציג את מה שנראה כמכשיר המגע הראשון המבוסס על BBX, מכונה תחת שם קוד London וניתן לראות כבר כי הוא שונה מאוד מהעיצוב הקונבנציונלי שהתרגלנו מ-RIM.

ה”לונדון” מיועד להכרזה בתחילת שנה הבאה ולצאת במחצית השנה והוא יהיה אחד החזקים של החברה כיום: הוא מחביא מעבד כפול ליבה 1.5GHz מסדרת OMAP של TI, זיכרון 1GB RAM, אחסון 16GB ומצלמה 8 מגה פיקסל על גבי מסך 3.7 אינצ’ (הערכה). נאמר כי עיצובו יהיה דק יותר מאשר ה-iPhone 4 ויותר דומה לגלקסי אס 2, כאשר הוא מיוצר מאלומיניום ובעל דמיון למכשיר הפורש P9981 שראינו בחודש שעבר.

RIM היא אחת הנפגעות העיקריות (יחד עם נוקיה) ממהפכת הסמארטפונים העולמית, ושינוי גדול שכזה (החלפת מערכת הפעלה) נראה לנו כצעד חיובי, אך את זה נדע רק בהמשך.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.