ב-RIM מסרבים כנראה להרים ידיים. למרות המכירות ההולכות ומדרדרות, למרות הנפילה העצומה בנתח השוק אל כמ האחוזים בודדים כשאפילו Windows Phone נראית מאיימת, בחברה עדיין מקווים שהשמש עוד תזרח עליהם.  למעשה, לפי מפת דרכים שחשף האתר BlackBerryOS, ייתכן שחברה חושבים ש-2013 עומדת להיות שנת החזרה שלהם לעניינים ולקדמת הבמה.

עוד לפני סיום השנה הנוכחית אמורה החברה להשיק גרסה חדשה של הטאבלט שלה, ה-PlayBook, שתתמוך בדור הרביעי של התקשורת הסלולארית, כנראה LTE, והמכשיר קיבל בינתיים את שם הקוד Winchester2.

אבל העניין המרכזי יתחיל ברבעון הראשון של 2013 כשהחברה תשחרר את מערכת ההפעלה שלה BlackBerry 10 ותספק, מעבר לשני טלפונים חכמים חדשים, גם שדרוג לכל טאבלטי ה-PlayBook שלה, שדרוג שיימשך גם במהלך הרבעון השני של 2013. השדרוג אמור להתחיל באירופה כבר בינואר, ואמור להגיע לחצפון אמריקה כשלושה עד ארבעה שבועות לאחר מכן.

שני המכשירים מכונים London ו-Nevada. הראשון יהיה, כפי שכבר ידוע, הניסיון הראשון של החברה להציע טלפון שיהיה מבוסס על מסך מגע בלבד, בלי מקלדת, ואילו השני יהיה מכשיר "מסורתי יותר" של החברה, עם מקלדת.

מפת הדרכים של RIM כפי שחשף האתר BlackBerryOS

אבל מה שמעניין יותר במפת הדרכים הוא שמות קוד של שני מכשירים חדשים Nashville ו-Naples שאמורים להגיע לשוק ברבעון השלישי והרביעי של 2013. מעבר לשמות לא ידוע דבר על המכשירים האלה.

כמו כן בולט ברבעון השלישי של השנה הוא טאבלט PlayBook חדש. ההערכה היא שמדובר בסופו של דבר בהוכחה ש-RIM כן מתכוונת לשחרר טאבלט עם מסך בגודל של 10 אינץ', בהתאם לרוב המתחרות בשוק, ולא להסתפק יותר במכשירים עם מסכי 7 אינץ'. בנוסף, לפי האתר, ההערכה היא שהמספר 128 ליד שם הקוד של הטאבלט החדש, Blackforest מתייחס לכמות זיכרון האחסון עמה יגיע הטאבלט: 128 ג'יגה-בייט.

קרא עוד:  ה-Redmi K20 הוא מעתה Mi 9T שבדרך לישראל

עכשיו נשאר לראות אם המכשירים החדשים יצליחו להציל את האימפריה מפעם.

 

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.