מכירות חיסול שהיו לאחרונה נחלתה של חברת HP מגיעות גם לחברת RIM, כאשר זו מעדכנת את מחירי הטאבלט שלה, הפלייבוק, ל-299 דולרים עבור כל אחד מהדגמים שלה, 16GB, 32GB ו-64GB. אם רציתם טאבלט במחיר מוזל, והפלייבוק עונה על הצרכים שלכם, כדאי לכם למהר, כי המלאי צפוי לאזול במהירות.

עדיין עוצמתי אך נטול באזז
הפלייבוק של RIM הושק בקול תרועה רמה במהלך אפריל האחרון ומהווה את המענה החלקי של RIM להצלחה המסחררת של האייפד. תשובה חלקית, משום שהפלייבוק מהווה אלטרנטיבה לאייפד, אך אינו עומד מול התחרות של האייפד 2, ומשכך, כמו טאבלטים דומים שהושקו באמצע שנת 2011, הוא נחבא אל הכלים.

ה-Playbook מצויד במעבד OMAP 4430 (טקסס אינסטרומנטס) כפול-ליבה במהירות 1Ghz וזיכרון של 1GB. ה-Playbook עצמו שייך למשפחת הטאבלטים הקטנה יותר, המגיעה עם מסך בגודל 7 אינץ' בלבד ושוקל פחות מ-400 גרם. אף על פי כן, זה לא ממש מפריע לו לנגן וידאו באיכות HD מלאה (1080p עם התאמה לגודל המסך) ואף לצלם וידאו באיכות 1080p באמצעות המצלמה האחורית של המכשיר, המגיעה עם חיישן באיכות של 5 מגה-פיקסל. נוסף למצלמה האחורית, ה-Playbook מצויד גם במצלמה קדמית לצורך שיחות וידאו עם חיישן באיכות של 3 מגה-פיקסל.

לב כחול-לבן
נזכיר, כי בקרבו של ה-Playbook פועם רכיב חשוב מתוצרת כחול-לבן; מדובר ברכיב הקישוריות Wi-Link 7.0 של חברת טקסס אינסטרומנטס, אשר פותח ברובו במרכז הפיתוח של החברה ברעננה. רכיב זה הוא שמאפשר ל-Playbook קישוריות בלוטות' ו-Wi-Fi, יכולות שפותחו ברעננה, ובנוסף גם יכולות GPS, שפותחו במרכז הפיתוח של החברה בהודו.

חותכים הפסדים, הלקוחות מרוויחים
המהלך של RIM שנועד למכור את מלאי הפלייבוקים מגיע באיחור במטרה להשפיע על דיווחי סוף השנה של החברה למחזיקי מניותיה, אך עשוי להיות בעל השלכה על תוצאות הרבעון הראשון של החברה. החברה ניסתה למכור את הפלייבוק עד לפני מספר ימים במחירים של 499, 599 ו-699 דולרים עבור הדגמים של ה-16GB, ה-32GB וה-64GB בהתאמה.

כעת, בעקבות קיצוץ המחירים למחיר אחיד של 299 דולרים ליחידה, החברה תוכל להיפתר מהמלאי שברשותה, אם לא מכולו. מחיר זה נמוך משמעותית מהמחיר שבו היתה רוצה RIM למכור את המכשיר, אבל, במצב שוק הטאבלטים היום, היא לא יכולה להרשות לעצמה להישאר מאחור.

במהלך השעה האחרונה קרס אתר המכירה של החברה. מי שניסה להיכנס לאתר קיבל הודעת שגיאה מהשרת (שגיאה 503) במשך דקות ארוכות. כעת, האתר חזר לאוויר וניתן בהחלט להניח שהידיעה ש-RIM חתכה את המחירים עושה גלים, ואנשים רבים מנסים להקדים ולהזמין את דגם ה-64GB כמה שיותר מהר כשהוא מוצע בפחות ממחצית ממחירו המקורי, ולפני שיאזול לחלוטין.

פורסם במקור באתר NewsGeek.co.il