ה"מלחמה" על כרטיס הנאנו-סים עדיין בעיצומה. אירגון התקינה האירופאי (ETSI) טרם החליט כיצד יראה כרטיס הסים העתידי של מכשיר הסלולר ומקבל הצעות בנוגע לעיצוב מהיצרניות השונות. רים (RIM) ומוטורולה מעוניינות להציע פשרה ומציגות עיצוב שמשלב את גישתן של שתי החברות.

סוגיית המגירה
בצד אחד יש את אפל ומפעילות הסלולר האמריקאיות שעיצוב הנאנו-סים שלהם לא מהפכני ומציע רק לחתוך בפלסטיק המיותר סביב השבב של כרטיס המיקרו-סים, דבר זה יבטיח תאימות מלאה לאחור באמצעות מתאמי פלסטיק שונים, אך עלול לדרוש מיצרניות המכשירים לייצר מכשירים עם "מגירה" ייעודית לכרטיס בדיוק כמו שנהוג היום עם מכשירים כמו האייפון 4, הלומיה ו-One X של HTC.

בצד השני יש את רים ומוטורולה, אשר טוענות כי השימוש במגירה הוא נחות מבחינה טכנולוגית ובזבזני מבחינת מקום. הן מציעות עיצוב "מהפכני" המושאל מעולם כרטיסי הזיכרון ולא מדובר בדמיון בלבד שכן העיצוב החיצוני המוצע מאפשר הכנסה והוצאה של כרטיס הנאנו-סים ללא שימוש במגירה ייעודית ועל-ידי מנגנון קפיצי (Push-Push), אך למרות העיצוב "העדיף" מיקום המגעים על-גבי הכרטיס בגילגולו הראשון לא איפשר תאימות לאחור באמצעות מתאם פשוט.

במצגת ששלחה רים לאירגון התקינה האירופאי ניתן לראות כיצד יראה כרטיס הסים החדש, אשר מציע פשרה בין הגישות העיצוביות, בעוד העיצוב החיצוני נותר זהה מיקום המחברים החשובים ברובו זהה ועל-פי רים יאפשר תאימות לאחור בעזרת מתאם. העיצוב עדיין כולל את המגרעת הייעודית ואף סמן פיזי המיועד להראות למשתמש מהו צידו האחורי של הכרטיס.

החברות צפויות לקיים מפגש בסוף החודש וכעת ממתינים לראות מה תהיה התגובה של אפל והאם היא תקבל את עיצוב הפשרה החדש. (מקור)

עיצוב הנאנו סים, אפל מול כולם
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.