זה לא סוד שעולם המציאות המדומה נחלק לשניים: הצד האיכותי יותר שדורש מערכות מחשב מתוחכמות, כמו למשל ערכות ה-HTC Vive וה-Oculus Rift, לעומת הצד הפחות איכותי שמשתמש בטלפונים שמתחברים למשקפי VR כדי להציג אפליקציות ומשחקים, כמו למשל Gear VR של סמסונג (Samsung) או Cardboard של גוגל (Google). משחקים רבים שפותחו עבור הפלטפורמה הראשונה כמובן לא יעבדו בשנייה, אלא שחברת RiftCat מנסה כעת לשנות את זה.

האפליקציה החדשה מבית החברה, VRidge, מסוגלת להתאים משחקי מציאות מדומה (VR) איכותיים שפותחו עבור ערכות מתקדמות הדורשות חומרה חזקה, גם למשקפיים המופעלים על ידי טלפונים. בצורה כזו, למשל, ניתן לבדוק משחקים לראשונה ולהתנסות בהם לפני הרכישה המלאה. כל שצריך לעשות הוא להוריד את האפליקציה לטלפון ובמקביל להתקין את התוכנה במחשב השולחני, אשר למעשה תזרים את המשחקים ישירות לאפליקציה.

האפליקציה משכפלת (Mirror) את תצוגת המסך מהמחשב ישירות לטלפון ואף מסוגלת לזהות את מיקום הראש של המשתמש באמצעות החיישנים שבנייד. יחד עם זאת, את תנועות הידיים או הגוף היא לא מסוגלת לחכות, למרות שהמפתחים עובדים על אפשרויות נוספות.

מחירה של תוכנת VRidge עומד על 15 דולר, כאשר ניתן לנסות אותה בחינם לפני הרכישה. יחד עם זאת, בגירסת הניסיון משחקים יעבדו רק למשך 10 דקות בלבד, עד לרכישה הגירסא המלאה.

וידאו: כך תוכלו להפעיל משחקים מתקדמים על משקפי מציאות מדומה