כשמדברים על אוזניות, רובנו כנראה נסתפק באוזניות פשוטות המגיעות בניילון כחלק מנגן המוזיקה או הטלפון הסלולרי החדש, אך אם אתם נמנים מחובבי הסאונד, לא תתפשרו על האיכותיות ביותר. אוזניות שכאלה שהגיעו אלינו לסקירה מהיצרנית RHA הבריטית שהצליחו להרשים אותנו עוד בפתיחת הקופסה.

מרגשות משלב האריזה

מעט המוצרים שיודעים לרגש עוד לפני שהשתמשנו בהם, במיוחד אנו, גאדג'טיסטים מושבעים בעלי ניסיון בכמעט כל חידוש טכנולוגי, אך האוזניות T10i מרשימות כבר משלב פתיחת האריזה. כך הקופסה אמנם לא מסגירה דבר ממה שיש בפנים, עד שפותחים את הדלת המגנטית החושפת חלון ראווה גדול עם שלל האביזרים הרבים המגיעים עם האוזניות. הכל מסודר בצורה מושלמת ומרהיבה ומפתיע לגלות כל כך הרבה אפשרויות שונות המיועד רק לסט אוזניות בודד.

ה-RHA T10i מיוצרות בעבודת יד מיציקת מתכת אל חלד בליטוש וגימור מבריק באיכות גבוהה במיוחד. הן אוזניות In-Ear, כלומר בתוך האוזן בעלות דרייברים דינאמיים (מודל 770.1), בעלות רגישות של 100db, עקבה של 16Om ותדר משתנה 16-22000Hz. דגם ה-i שברשותנו, כולל גם שלט לשימוש כדיבורית אישית ולשליטה בעוצמת השמע (רק במכשירי אפל) וכן העברת שירים בנגן המוזיק.

עיצובם כפי שאמרנו מרשים במיוחד וזה ממשיך לכבל האוזניות, שבאופן מפתיע לא שטוח למניעת הסתבכות, אלא בקצוותיו הוא בעל חיפוי קפיצי מעט קשיח המספק להן אחיזה טובה יותר כאשר הכבל עובר מעל האוזן (ולא מתחת). גם הקצה השני, חיבור ה-3.5 מ"מ מצופה בזהב ובעל חיפוי דומה המספק לו קשיחות ועמידות לאורך זמן.

קרא עוד:  שאומי השיקה את השואב הרובוטי Mijia 1S, שיפור משמעותי ביכולות הניקוי

אביזרים כיד המלך

כפי שקונים מקדחה במזוודה עם 80 אביזרים, כך מרגיש סט האביזרים המרשים המגיע עם ה-T10i, וכשאנחנו אומרים מרשים – אנחנו בהחלט מתכוונים לזה. הקופסה המהודרת פורסת בפנינו את שלל האפשרויות השונות שניתן להשתמש עם האוזניות: ישנם 10 סוגי אטמים שונים (!) כאשר שניים מהם עם בידוד כפול ושניים נוספים מיוצרים מספוג זיכרון להתאמה מירבית לאוזן בגדלים שונים. כל אלו מסודרים במסגרת מתכתית מרשימה עם נרתיק עור לנשיאה לכל מקום.

RHA-T10i-open

בשימוש ביום יום מצאנו כי החלפת האטמים פשוטה יחסית ועברנו מספר סוגים עד שמצאנו את הגודל שהכי התאים לנו. אחד מהם הוא אטם המיוצר מספוג המתאים את עצמו לאוזן, וגם האטם הכפול שהיה לנו גם הכי נוח, אבל זה גם היתרון הגדול שלהן בהתאמה הנכונה למבנה של האוזן של כל אחד מאיתנו.

הן נראות ומרגישות מצוין, וכך גם הסאונד הבוקע מהן הוא איכותי לא פחות ונהננו מכל רגע. הן יושבות היטב על האוזן, כך גם הרגשנו כאשר ביצענו ריצה קלה ולא נתנו תחושה ש"עוד רגע הולכות ליפול" כפי שקורה לנו עם אוזניות אחרות. האטימות לרעש מרשימה לטובה, והמגוון הגדול כפי שפירטנו כאן, מספק את ההתאמה הטובה ביותר לאוזן וגם במקומות רועשים ניתן להאזין בלי הפרעות. אבל בכל הקשור לסאונד, יש לאוזניות טריק נוסף מתחת לשרוול.

RHA-T10i-box

כוונון עדין של הסאונד

אחד החידושים המעניינים ואולי האטרקציה הראשית של האוזניות היא האפשרות להחלפת הפילטרים. מדובר בפילטר קטן הממוקם בקצה האוזניות שאותו ניתן להחליף על ידי הברגה קלה החוצה. בערכה מגיעים שלושה סוגי פילטרים – האחד הוא הרגיל, הסאונד המאוזן שרובנו רגילים אליו, השני הוא פילטר המדגיש את הבאס והשלישי פילטר המדגיש את הטראבל. לאחר חיבור הפילטר הרצוי, מלבישים עליו את האטם שבחרנו. בשימוש עם פילטר הבאס לדוגמה, יש דגש כפי שניתן לצפות לבאס מוגבר וזה בהחלט מורגש, אם כי בצורה עדינה למדי והשינוי לא גדול מידי, אבל זו בהחלט תוספת חביבה ואטרקטיבית.

קרא עוד:  רמקול PartyBox 300 של JBL יהפוך כל חדר לדיסקוטק

שימוש באוזניות לשיחות קוליות אפשרי גם כן בזכות המיקרופון הממוקם במרכז לצד כפתור ניתוק או מענה לשיחה וכפתורי שליטה בעוצמת השמע והעברת שירים. על איכות הסאונד אין צורך לדבר, אולם בשיחה לצד השני היה קשה לשמוע אותנו במקומות רועשים, זאת מכיוון שאין באוזניות כל טכנולוגייה לסינון רעשים.

כמה תשלמו עבור התענוג הזה? המחיר אכן לא ממש זול, אבל אם אתם אודיופילים כנראה שזה לא יירגש אתכם. בחנויות אפל או באתר אמזון הן נמכרות בתג מחיר של 199 דולרים, בארץ אלו נמכרות ב-859 שקל ואנחנו חושבים כי הם שווים כל שקל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.