+Samsung Galaxy Buds
בקצרה
בסמסונג בהחלט הצליחו לכפר על חסרונות העבר כששילבו ב-+Galaxy Buds טוויטר וופר ייעודיים. הן נשמעות נהדר, ובעזרת מערך המיקרופונים החדש הן גם מצוינות לביצוע שיחות. הן מציעות את זמן השימוש הארוך בקטגוריה שיספיק גם לטיסה ארוכה במיוחד.
אהבנו
זמן סוללה ארוך במיוחד
שיפורים בשמע
שיחות נשמעות ברור גם במקום הומה
פחות אהבנו
אין סינון רעשים אקטיבי
עמידות במים וזיעה רק בתקן IPX2
7.5

+Galaxy Buds של סמסונג (Samsung), כיאה לשמן, אמורות להיות שדרוג לדגם שהשיקה החברה בשנה הקודמת, Galaxy Buds, שבסקירה שלהן לא ממש התלהבנו מהתפקוד הירוד של המיקרופון וזאת לצד איכות שמע סבירה ולא יותר. הפעם החברה מבטיחה מערך רמקולים ומיקרופונים משופר. האם בדור החדש מצליחה סמסונג לכפר על תקלות העבר?

העיצוב המוצלח נשאר

ממבט ראשון קשה להבחין כי מדובר כלל בדגם חדש. מבחינה חיצונית Galaxy Buds Plus נראות זהות לחלוטין: נרתיק הטעינה והאוזניות נותרו בדיוק באותו גודל ועיצוב, עם הבדלים קטנים בלבד כך שכעת הדופן הפנימית של הנרתיק בצבע לבן ולא בצבע תכלת כפי שהיה בדור הקודם, והגימור הוא של פלסטיק מבריק שנראה כי עלול להישרט בקלות.

אוזניות Galaxy Buds חדש מול ישן
Galaxy Buds: ישן (מימין) מול חדש (משמאל)

בדיוק כמו הקודמות, גם האוזניות הנוכחיות נכנסות נכנסות לאוזן בקלות ובעזרת 'סנפיר' סיליקון קטן הן יושבות היטב במקומן ולא נופלות גם בזמן ריצה. עם זאת לא היינו ממליצים על שימוש באימון מיוזע במיוחד או ריצה בגשם: הן עדיין תומכות בתקן IPX2 בלבד אשר מעניק להן עמידות נמוכה יחסית, ופחותה ביחס למוצרים למתחרים.

התנוחה הנכונה של +Galaxy Buds האוזן מבטיחה שימוש נוח למדי גם בשימוש ממושך. לא מורגשת עייפות או חוסר נוחות בזמן השימוש למרות העלייה במשקל – כל אוזניה שוקללת כעת 6.3 גרמים לעומת 5.6 גרמים בדור הקודם. כדי לשפר את רמת ההתאמה והנוחות הערכה כוללת, כצפוי למדי, מספר מתאמי סיליקון נוספים בגדלים שונים, לגוף האוזניות ולקצוות להתאמה מרבית.

אפליקציה חכמה גם למכשירי iOS

הצימוד הראשוני של +Galaxy Buds מהיר ופשוט, במיוחד לאלו המשתמשים במכשיר של סמסונג או מכשיר אנדרואיד בו מותקנת כבר אפליקציית Galaxy Wear – עם פתיחת נרתיק הטעינה מתקבלת הודעה על המסך המבקשת לצמד את האוזניות למכשיר, בהנחה שקישוריות הבלוטות' פעילה. עם +Galaxy Buds בסמסונג מנסים לקרוץ גם לבעלי מכשירי iPhone וכעת אפליקציית Galaxy Wear זמינה להורדה למכשירים מבוססי iOS ומאפשרת גם שם לצמד את האוזניות בקלות.

במידה ומעוניינים לצמד את האוזניות לכל מכשיר תומך בלוטות' אחר ניתן להכניס את האוזניות ל-'מצב צימוד' באופן ידני – פשוט מבצעים לחיצה ארוכה על משטחי המגע בדופן האוזניות, בשני הצדדים בו זמנית. עם זאת, לאחר הצימוד לא ניתן יהיה לשנות אפשרויות, והן יפעלו בהגדרות ברירת המחדל שלהן בלבד.

+Galaxy Buds: גם בשחור

האוזניות תומכות בחיבור למספר מכשירים כך שניתן להשתמש בהן עם הטלפון, הטאבלט, המחשב האישי ועוד, אך לא ניתן להשתמש בהן בחיבור במקביל – כל חיבור עם מכשיר חדש מנתק כצפוי את המכשיר הקודם.

שמע משופר

Galaxy Buds הקודמות סיפקו כאמור בפתיחה איכות שמע סבירה בלבד. הן לא נשמעו רע, אך איכות הצליל הייתה נמוכה באופן משמעותי מזו של המתחרות כמו ה-Jabra Elite 65t אשר סיפקו איכות שמע עשירה עם טווח צלילים רחב יותר. בדגם המעודכן סמסונג מציעה מבנה דרייברים שופר שכולל גם טוויטר וופר ייעודיים.

שני הדרייברים כאמור מציעים איכות השמע משופרת באופן מובהק ועתה האבחנה בין הצלילים הגבוהים והנמוכים טובה יותר. עם זאת מצאנו כי פרופיל השמע המוגדר כברירת מחדל מעט שטוח לטעמנו, אך הפעלה של מצב האקולייזר הדינמי שיפרה את הצליל עם בסים מודגשים יותר.

אוזניות ללא חוטים Galaxy Buds+: אפליקציה גם ל-iOS
אפליקציה גם ל-iOS

למרות ש-Galaxy Buds Plus אינן מצוידות במסנן רעשים אקטיבי האטימה שלהן די מוצלחת בהיבט של מיסוך רעשי רקע, אם כי לא באופן מוחלט. במצבים בהם מעוניינים להיות ערים יותר לסביבה ניתן להפעיל דרך האפליקציה את המצב 'צלילי סביבה' (Ambient Sound) המאפשר לשמוע את צלילי הרקע בעזרת המיקרופונים המובנים. דרך האפליקציה אפשר גם לבחור מבין עוצמות חשיפה שונות.

שיפור משמעותי מורגש גם בתחום השיחות, כנראה העקב אכילס של אוזניות הדור הקודם. עתה כל אוזניה מצוידת בשני מיקרופונים, כך שמנגנון ביטול רעשי הרקע יעיל יותר. במהלך הבדיקות העידו האנשים עמם שוחחנו, תוך שימוש באוזניות, כי אנחנו נשמעים היטב ובאופן ברור, וללא הרעש הדיגיטלי שאפיין את הדור הקודם.

+Galaxy Buds עובדות בתקן Bluetooth 5.0 ותומכות בפרופילי השמע A2DP, AVRCP, HFP ובקידודים AAC, SBC. האוזניות נבדקו בחיבור עם מכשיר Galaxy S10 ולא נתקלנו בניתוקים, הפרעות או השהיות בעת ניגון מוזיקה או צפייה בסרטונים.

אוזניות גלקסי באדס פלוס בצבע שחור

הדופן של האוזניות +Galaxy Buds מצוידת כל אחת במשטח מגע בגימור פנינה. טפיחה בודדת משהה או מנגנת מוזיקה, טפיחה כפולה מאפשרת לענות או לנתק שיחה או לעבור לשיר הבא, והקשה משולשת מחזירה לשיר הקודם. דרך Galaxy Wear אפשר גם להגדיר באופן אישי את פעולת ההקשה ארוכה: הפעלת המצב המאפשר לשמוע את צלילי הסביבה, פקודות קוליות או שליטה בעוצמת השמע. אפשר גם לבחור להפעיל את Spotify עם שיר אקראי.

האפליקציה, באופן ניסיוני בינתיים, מאפשרת להגביר או להנמיך את עוצמת השמע באמצעות טפיחה כפולה בדופן האוזניות. היא משתמשת במד התאוצה של האוזניות על מנת לזהות את המחווה הזו והיא דורשת מעט הסתגלות.

הן מציעות גם יכולות חכמות כמו הדלקה אוטומטית ברגע שמרכיבים אותן או הפסקה של המוזיקה ברגע שמוציאים אותן מהאוזן, דבר שמייתר נגיעה.

זמן סוללה המוצלח של +Galaxy Buds

הסוללה בכל אוזניית +Galaxy Buds גדלה מ-58 ל-85 מילי-אמפר/שעה ולפי היצרנית זה אמור להספיק עד 11 שעות של שימוש. עבור אוזניות נטולות חוטים מדובר בזמן שימוש מרשים במיוחד שכן דגמים מתחרים מספקים באופן ממוצע זמן שימוש של 4/5 שעות. כאשר ניסינו להעמיד את האוזניות למבחן ולנגן מוזיקה באופן רצוף בעוצמת שמע המכוונת ל-70% קיבלנו אף קצת יותר מ-11 שעות של האזנה למוזיקה.

כשהסוללה נגמרת ניתן להשתמש בנרתיק הטעינה המכיל סוללה בקיבולת 270 מילי-אמפר/שעה אשר מספק עוד שני מחזורי טעינה מלאים. יחד עם נרתיק הטעינה מצאנו כי בתמהיל שימוש שבנוי משעה של ריצה ביום, מעט צריכה של מדיה וביצוע שיחות, עברו עשרה ימים עד שנורית החיווי של נרתיק הטעינה החלה להבהב באדום.

כמו בדגם הקודם גם הפעם נרתיק הטעינה תומך בטעינה אלחוטית בתקן Qi או טעינה מהירה באופן חוטי באמצעות מחבר טעינה מסוג USB Type-C.

השורה התחתונה

בסמסונג בהחלט הצליחו לכפר על חסרונות העבר כששילבו ב-+Galaxy Buds טוויטר וופר ייעודיים. הן נשמעות נהדר, ובעזרת מערך המיקרופונים החדש הן גם מצוינות לביצוע שיחות. בזכות סוללה של 11 שעות הן מציעות את זמן השימוש מהארוכים בקטגוריה של אוזניות נטולות חוטים ואת כל השיפורים הללו הצליחו בסמסונג להכניס פנימה מבלי לשנות את גודל האוזניות או לייקר אותן באופן משמעותי.

הן אומנם עדיין לא מציעות את איכות השמע הטובה ביותר ונעדר מהן סינון רעשים אקטיבי אך במחיר של 499 שקלים הן בהחלט נותנות תמורה למחיר.