אוזניית הבלוטות' Explorer 500 של פלנטרוניקס (Plantronics) היא העוזרת האישית הכי קרובה לאוזן שלנו. יש לה תמיכה בפקודות קוליות לסמארטפון, מערכת להשתקת רעשים וכמחליפה של הדגם Marque 2, היא גם מגיעה בתג מחיר המתאים לשוק הביניים אך עם יותר אפשרויות.

עיצוב ונוחות

לא מדובר כאן בדיבורית יוצאת דופן, לפחות לא ברמת העיצוב, אך היא כן מתבססת על אותם קווים של Marque 2 כך שמיקום הכפתורים והמראה הכללי נותרו אותו דבר. עם זאת, הדבר הראשון שהרגשנו כאשר החזקנו אותה הוא את משקלה, או ליתר דיוק לא הרגשנו כלל כי היא קלת משקל, מאוד קלה. רק 7.5 גרם בלבד וזה דבר חשוב כאשר היא נמצאת על האוזן שלנו מספר שעות במהלך היום.

היא מיוצרת כולה מפלסטיק הנראה פשוט אבל עמיד. בחלקה הקדמי ישנו ציפוי גומי עדין עם טקסטורה מחוספסת ושלא במקרה, שם גם ממקום כפתור מענה/ניתוק השיחה ונורית ה-LED. בחלקה הפנימי של הדיבורית הגימור חלק בצבע זהוב (במקרה שלנו) או שחור. יש לה את כל הכפתורים כפי שאנחנו אוהבים: כפתור לשליטה בעוצמת השמע – להגברה והחלשה של הצליל וכן כפתור לכיבוי ולהפעלה של הדיבורית. הימצאותו של כפתור הכיבוי וההדלקה הייעודי מונע לחיצות ארוכות על כפתור אחד או שילובים אחרים שאנחנו פחות מחבבים, לפחות לא עבור הכיבוי וההדלקה.

על האוזן היא יושבת באופן יציב, זאת בזכות אטם סיליקון גמיש ורך המצורף ומספק אחיזה טובה מאוד באוזן. מהבדיקה שלנו, הדיבורית לא זזה ממקומה גם כאשר היינו בהליכה ואפילו בריצה. מי שבכל זאת רגיל ימצא גם גם קשת המצורפת לערכה, כך שניתן לאבטח את הדיבורית על האוזן בדרך זו. במקרה שלנו, הדיבורית ישבה היטב והתאימה לאוזן בצורה טובה. היא לא הפריעה ולא הציקה במהלך השימוש בה. אולם עבור מי שמבנה האוזן שלו מעט שונה, בחרה היצרנית שלא לספק גדלי אטמים שונים. אולי האטם המקורי אמור להיות אוניברסלי ולהתאים לכולם, אנחנו לא היינו בונים על כך.

קרא עוד:  בלע AirPod במהלך שינה, וחזר להשתמש בו אחרי שיצא

Plantronix Explorer 500 white back

איכות קול ושימושיות

ביחס למחירה, Explorer 500 מספקת את מיטב הטכנולוגיות שאפשר לצפות דווקא מדיבוריות יקרות יותר. יש לה זוג מיקרופונים לביטול רעשים בטכנולוגיית DSP וכן תמיכה בשמע HD Voice הקיים בשימוש נרחב כיום בשיחות דרך רשתות סלולר. במהלך השבועיים שבה השתמשנו בה לא נתקלנו במצב המוכר שבו הצד השני התלונן כי "לא שומעים", מה שהיה מכריח אותנו לעבור ולשוחח בטלפון. עוד שמנו לב כי איכות השמע הייתה טובה מאוד. עם זאת, בחלק מהשיחות שניהלנו, העוצמה הייתה חלשה מידי למרות שהגברנו את הווליום באוזניה למקסימום.

האוזניה מסוגלת גם לנגן מוזיקה, אך אין מה לצפות לאיכות שמע גבוהה במיוחד, בהתחשב בכך שמדובר בצד אחד של האוזן וזו לא ממש חוויה מהנה. כמו כן, היא תומכת בניגון מדיה, כלומר הקלקות על מקלדת, צליל התראה והוראות ניווט בווייז – כל אלה יישמעו דרכה, אך אם זה לא שימושי ואף מפריע, אפשר לבטל זאת בהגדרות הבלוטות' במכשיר.

בכל שימוש בה ישנן הנחיות קוליות – בין אם זה מצב הסוללה, כיבוי והדלקה וגם אם נרצה להשתמש בפקודות קוליות בשימוש של העוזרת החביבה עלינו – Google Now באנדרואיד, Siri באייפון או Cortana ב-Windows Phone על ידי לחיצה ארוכה על כפתור הניתוק/מענה המרכזי.
explorer500_white_plaid_belt_loopהדבר שהפתיע אותנו מאוד לטובה היא הסוללה, שבאופן רשמי מספקת 7 שעות שיחה. בפועל, הצלחנו להחזיק איתה כמעט שבוע עד שנדרשנו להטעין אותה, ובהשוואה לשימוש האינטנסיבי שלנו זה הרבה מאוד. הדיבורית גם נכנסת למצב המתנה כאשר היא לא מחוברת או מתרחקת מהטלפון, כך שלא תמיד חייבים לכבות אותה במהלך הלילה או בכל רגע נתון.

קרא עוד:  עונת הרחצה נפתחה: 5 רמקולים שתוכלו לקחת לים או לבריכה

לחיצה על כפתור הניתוק/מענה בכל זמן תודיע לנו על זמן הסוללה הנותר ואם נרצה, נוכל להתקין את האפליקציה של פלנטרוניקס ולצפות בכל זמן במצב הסוללה בזמן אמת וגם לקבל הדרכה על הפונקציות השונות של האוזניה.

הכי מגניב: כבל הטעינה

בערכה המגיעה עם הדיבורית יש גם מטען מצת-USB קטנטן המיועד להטענה ברכב עם הספק גבוה יחסית של 1 אמפר, כך שאפשר, אם תרצו, להשתמש בו גם להטענה של הטלפון החכם. מלבד זאת, יש גם כבל טעינה, שזה הדבר הכי שימושי כאן: הכבל, שבצידו האחד חיבור USB ומצידו השני MicroUSB, משמש גם כהתקן אחיזה לדיבורית: זוהי רצועה עם מגנט עוצמתי בקצה, כך שניתן לתלות את הדיבורית על התיק או על החגורה במכנס כאשר היא אינה בשימוש. אהבנו.

לסיכום: Explorer 500 של פלטרוניקס נמכרת בתג מחיר של 299 שקל, מה שמציב אותה במקום טוב באמצע: לא יקרה מידי אבל כן עם פיצ'רים של הדיבוריות האיכותיות. מסנן הרעשים, הפונקציונליות הפשוטה, כבל ההטענה המאוד שימושי והנוחות על האוזן הופכת את החבילה למשתלמת.