בעולם המודרני שלנו מכשירים שצריכים לחבר עם כבל נחשבים למסרבלים, במקרה הטוב, ולמיושנים, ברוב המקרים האחרים. מכיוון שכך, זה היה ברור שזו רק שאלה של זמן עד שיגיעו לשוק גם רמקולים אלחוטיים, כאלה שמעבירים את הצלילים מהמחשב אל רחבי הבית ואפילו לחצר.

זה בדיוק מה שעושים הרמקולים שבבחינה הזו, Logitech Wireless Speakers Z515, והאמת, גם בלי יותר מדי להתחכם – ההגדרה במחשב יותר פשוטה מפשוטה (למעשה, אין כל צורך בהגדרה אלא בחיבור דונגל בלבד או שימוש בבלוטות'), התפעול עוד יותר קל (כפתור הדלקה וכפתורי עוצמת קול), והתוצאה בהחלט מצדיקה את השם שניתן להם, ואפילו עם הפתעה לטובה.

מבט מסביב: אורכם של הרמקולים כ-35 ס"מ ומשקלם כ-1.2 ק"ג. מקדימה רשת מכסה את שני הרמקולים הכפולים בקוטר של 2 אינץ' האחד. צד הימני של הרשת יש שתי נוריות, אחת שמראה שיש קישור אלחוטי והשנייה מציגה את מצב הסוללה הפנימית. מצד ימין מוצאים חיבור לחשמל לצורך הטענה וכן חיבור 3.5 מ"מ סטנדרטי לצורך חיבורי נגני מדיה שונים (כן, iPod, וכדומה). מאחור, רגל נפתחת מסתירה חריץ לשמירת הדונגל כשהוא לא בשימוש ושני ברגים שפתיחתם מאפשרת להגיע אל הסוללה הפנימית הנטענת (ברת החלפה). בחלק העליון מוצאים את כפתור ההפעלה ואת כפתורי עוצמת הקול.

בעבודה: את הדונגל חיברנו למחשב נייד שנחשב עסקי, וזה אומר שבב אודיו שאינו מתחכם יותר מדי ושהמטרה שלו היא לפלוט קולות דרך הרמקולים של המחשב ותו לא, לכן הרמקולים של לוג'יטק מספקים פתרון מצוין. החיבור התבצע מיידית ללא כל התערבות, בדיוק כמו כשבדקנו שימוש בבלוטות' במקום בדונגל (תמיכה ב-A2DP, כלומר אפשר להתחבר כמעט מכל טלפון חכם מודרני) החיבור התבצע בקלות מרשימה, וגם איכויות הקול היו זהות.

קרא עוד:  סקירה: Xiaomi Mi Band 4 - צמיד כושר ללא תחרות

הרחקנו את הרמקולים מהמחשב למרחק של כ-10 מטרים. במרחק זה לא נתקלנו בכל בעיה בקליטת המוזיקה מהמחשב. עם זאת, במרחק של כ-15 מטרים, מעבר לקירות הבית, כבר נתקלנו מיד פעם בגמגומים ובקפיצות, אבל לא ממש בלתי נסבל.

מה שאהבנו בכל מקרה זה את האיכות הצליל שבקעה מהרמקולים. מי שמשתמש במחשב נייד עם איכות צליל ורמקולים נמוכה פשוט יופתע לגלות צליל עשיר, רב ממדי ומרתק משוגר אליו מן הרמקולים. אמנם הבסים אינם מספיק איכותיים, שירים עמוסי בס גרמו ל-"צלצולים" מיוצרים ומעט עיוותים רעשניים, אבל חובבי טראבל ייהנו מכל רגע.

כאמור, ניתן לחבר אל הרמקולים נגן מדיה באמצעות כבל 3.5 מ"מ סטנדרטי, ובמקרה כזה הוא מפסיק להשמיע אותות מהמחשב. כך או כך, הוא החזיק בבדיקות שלנו כ-8.5 שעות (עד 10 לפי הפרסומים).

סיכום: ה-Z515 הם רמקולים שעושים בדיוק את מה שהם אומרים: משמיעים מוזיקה ממחשב מרוחק אליו הם מחוברים, בלי תחכום ובלי שום תכונה נוספת ממשית מעבר לכך. הם גם עושים זאת לא רגע בכלל, והם גם נראים בכלל לא רע. הם גם מגיעים עם תיק נשיאה מבד, אבל על התיק המסוים הזה לא היינו מוסיפים הרבה נקודות.

הבעיה היא, כמו מוצרים רבים אחרים של לוגי'טק הוא תג מחיר גבוה, כ-850 ש"ח במחירי שוק, וזמן טעינה לעוצמה מרבית של 6 שעות. קצת יותר מדי. עם זאת, אם המחיר לא ממש מטריד אתכם, בהחלט יש כאן אמצעי בידור מוצלח.