דיווח של רוייטרס טוען כי מיקרוסופט מעוניינת להביא את משחקי ה-Xbox וה-PC למכשירי האנדרואיד וה-iOS עד סוף השנה הנוכחית. מדובר כרגע במספר משחקים מסוימים ולא בפלטפורמה רחבת היקף, ומיקרוסופט במבצעת את העבודה ביחד עם מפתחת משחקים יפנית Klab כדי להתאים את המחשקים לסמארטפון.

אחד המשחקים שיושקו לפלטפורמה הניידת הוא Age of the Empires בגרסתו הישנה ויהיה זמין להורדה בחנות ה-Google Play ו-App Store עם אפשרות free-to-play כך ששחקנים יוכלו לשחק בשלבים חינמיים לצד תוכן בתשלום.

לא רק Xbox One

למרות שבמיקרוסופט עובדים רבות על השקת קונסולת ה-Xbox One החדשה, נראה כי הם מבינים שעולם המשחקים עובר לסמארטפונים. המכשירים של היום חזקים יותר ומסוגלים להריץ משחקים עתירי גרפיקה, ואת זה אנחנו רואים במשחקים רבים שכבר יוצאים לפלטפורמה הניידת כמו Need for speed, Real racing, GTA ועוד.

מיקרוסופט משקיעה יותר בתחום הסמארטפונים ולאחרונה גם השיקה גרסת אופיס 365 ל-iOS וכבר יש בחנויות האפליקציות את ה-Xbox SmartGlass המאפשר למכשיר להינות מחווית ה-Xbox גם בנייד.

למיקרוסופט כיום ישנם עשרות משחקים פרי פיתוחה תחת חברת הבת Microsoft Studios וכן קשרים ענפים עם מפתחות המשחקים הגדולות, כך שצעד שכזה יכול להיות משמעותי מאוד לתחום הגיימינג הנייד שרק הולך וגדל.

תמונה: Unidentified video game באדיבות shutterstock.