לא כולם התרגלו לממשק המטרו למראה החדש של מערכת ה-Windows 8, כשבהפעלתה הראשונית היא עולה עם ממשק הקוביות הצבעוני המותאם בעיקר לטאבלטים ומכשירי מגע. מיקרוסופט הצליחה להכעיס עוד יותר את המשתמשים כשהתגלה כי הממשק החדש עולה כברירת מחדל, מבלי האפשרות לבטלו, ולא משנה כי המערכת מותקנת על מחשב PC ששם אין מסך מגע.

בשל כך החלו לצוץ פתרונות ברשת, ואחד מהם הוא ה-RetroUI, יישום המאפשר להחזיר את המצב לקדמותו ומציג את הממשק הקלאסי של מערכת ה-Windows שמוכר לנו כל כך. לאחר התקנת התוכנה, והתחברות למחשב עם שם המשתמש והסיסמה, היא מקפיצה ישר את המראה הקלאסי ומדלגת על ממשק האריחים. ישנה אפשרות לבטל את הממשק כליל, או רק חלקים ממנו, תומכת בריבוי מסכים ובשליטה מאחור.

לרוב המשתמשים, הדבר אולי לא יישמע חמור כל כך, אך בחברה המפתחת ייעדו את היישום בעיקר לארגונים ומוסדות, אשר אינם זקוקים לממשק החדש של Windows 8 שאף מפריע ומעקב את העבודה.

את ה-MetroUI ניתן להוריד מהאתר לתקופת ניסיון של 7 ימים, או לרכוש רישיון במחיר סמלי של $4.95 לעד 3 מחשבים. אפשרות נוספת היא ה-Classic Shell המחזירה את כפתור ההתחל הקלאסי, שמיקרוסופט מנסה להעלים אותו בכל דרך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.