קונסולת ה-Retro Engine Sigma

RetroEngine Sigma, פרויקט מימון המונים חדש שנפתח השבוע באינדיגוגו (Indiegogo), רוצה ליצור קונסולה זעירה שתאפשר לשחק בכל משחקי שנות ה-1980. הפרויקט הושפע ללא ספק מההשקה המוצלחת של NES Classic Edition של נינטנדו (Nintendo), אבל עם הבדל משמעותי.

בניגוד ל-NEC החדשה, שמאפשרת לשחק ב-30 משחקי Nintendo Entertanmient System קלסיים, נראה כי חברי קבוצת דויאודו (Doyodo Team), שעומדת מאחורי RetroEngine Sigma, הרגישו שלהיטים מקונסולה אחת זה לא מספיק. המיני קונסולה שהם מציעים אמורה לאפשר לשחק במשחקי 8, 16 ו-32 ביט שהושקו עבור קונסולות כמו Atari 2600 ,NES ,Gameboy ו-NEO-GEO ועד למשחקי תלת ממד שראו אור עבור Nintendo 64 ו-PlayStation.

בדף הפרויקט מצוין, בנוסף, ש-RetroEngine אינה מיועדת רק למשחקים ויש לה גם יכולות מחשוב. בסרטון הפרויקט נראה כי ניתן להריץ עליה גרסה מותאמת-אישית של לינוקס (Linux) שמאפשרת יכולות הזרמת מדיה על ידי שימוש ב-Kodi. זה אומר שחיבור הקונוסולה למסך הטלוויזיה יכול לחסוך, ולא בעלות גבוהה, תוספת של מזרימדיה נוסף.

RetroEngine Sigma נראית כמו גרסה זעירה וכסופה של Sega Genesis, והיא כל כך קטנה כך ניתן להחזיק אותה בכף היד. המפרט הטכני כולל מעבד H3 תוצרת Allwinner מרובע ליבה במהירות 1.2 ג׳יגה-הרץ, מעבד גרפי Mali MP2, זיכרון עבודה בנפח 512 מגה-בייט וזיכרון אחסון על גבי כרטיס זיכרון בנחח 16 או 32 ג׳יגה בייט. לקונסולה הזעירה ניתן לחבר זוג בקרי שליטה דרך USB או באמצעות חיבור בלוטות׳ אלחוט. היא תומכת גם בתקשורת Wi-Fi וכמובן יציאת HDMI לחיבור לטלוויזיה.

קרא עוד:  גוגל השיקה כלי ליצירת משחקים גם למי שלא יודע תכנות

הוגי הפרויקט ביקשו לגייס סכום התחלתי של 20 אלף דולר, אך נראה כי הרעב לקונסולת רטרו גדול ועד כה גייסה RetroEngine יותר מ-413 אלף דולר. ניתן לתרום לפרויקט ולרכוש את הקונסולה במחיר התחלתי של 69 דולר שכולל: את הקונסולה, כרטיס זיכרון בנפח 16 ג׳יגה-בייט ושלט ׳רטרו׳ בעיצוב שלט של Sega Genesis. בתוספת של 20 דולר ניתן לקבל שלט נוסף בעיצוב של בקר ה-DualShock של קונסולת ה-PlayStation המקורית.

על חוקיות הפרויקט ניתן להתווכח, שכן הקונסולה מסתמכת על הדמיה, ולמרות שמספר משחקים יגיעו באופן מובנה, אין ספק כי היא מעודדת הורדת משחקים באופן לא חוקי לכאורה מהקטלוג של קונסולות הרטרו.