מסכה, שמיוצרת מחומרים שעלותם מסתכמת ב-150 דולר, שימשה חוקרי חוקרי האבטחה מחברת האבטחה בקאב (Bkav) כדי לעקוף בהצלחה את מנגנון Face ID, מערכת האבטחה הביומטרית של iPhone X של אפל (Apple), ובאמצעותה לפתוח את נעילת המכשיר.

Face ID החליפה ב-iPhone X את טכנלוגיית הזיהוי המאובטחת של המשתמש. היא באה במקום Touch ID שהשתמשה בחיישן טביעות אצבע במכשירי החברה עד כה. Face ID משתמשת במספר חיישנים כמו כדי לזהות את פני המשתמש ולשחרר אותו מנעילה.

באירוע ההכרזה אפל ציינה בגאווה כי המערכת מאובטחת במיוחד וזו נבדקה אפילו כנגד מסכות פנים ברמה הוליוודית. אך נראה כי חוקרי האבטחה של בקאב ראו בכך קריאת תגר. הם יצרו את המסיכה 'הפורצת' באמצעות מדפסת תלת-מימד זו למעשה מסכה שתוכננה במיוחד כדי לרמות את מערכת זיהוי הפנים עם 'עור' מלאכותי שנוצר באופן ידני, תמונות דו מימדיות של העיניים ואף עשוי סיליקון.

פרטים נוספים שפורסמו בדף שאלות ותשובות מעלים כי זמן העבודה על הפרוייקט התמשך פחות מ-5 ימים, וכי לא חייבים לסרוק את הפנים בסורק תלת מימד ייעודי יקר אלא ניתן להסתפק במכשיר טלפון עם יכולות ליצור מודלים תלת מימדיים כמו Xperia XZ1 של סוני (Sony).

בסופו של דבר נראה כי מערכת ה-Face ID מאובטחת למדי, אך לא בלתי פריצה לחלוטין. בכל מקרה, בהחלט משעשע.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.