לפני מספר חודשים פרסמה גוגל (Google) רשימה של צעדים פשוטים יחסית, אותם יכול לבצע כל משתמש על מנת להגן על חשבונו מפני פריצות. ההמלצות כוללות שיוך מספר טלפון לחשבון לצורך אימות דו-שלבי, שימוש בסיסמאות שונות לכל אתר, עדכון מערכת ההפעלה לגרסתה החדשה ביותר; צעדים קלים, אך כאלו שלטענת גוגל עשויים להיות כל ההבדל בין שימוש בטוח בשירותי גוגל, ובין השתלטות זרה על החשבון.

כעת, בכדי להעניק תוקף אקדמי לטענה זו, מציגה החברה מחקר שאותו ערכה לאחרונה במטרה להוכיח שאכן, צעדים פשוטים יחסית יכולים לחסום את רוב מתקפות הסייבר בעבור רוב המשתמשים. המספרים בהחלט תומכים בעמדת החברה. שיוך מספר טלפון לחשבון, לדוגמא, הצליח למנוע 100 אחוזים ממתקפות בוטים האוטומטיות ו-99 אחוזים ממתקפות הדיוג שנערכו לצורך המחקר.

במעבר בין הודעות SMS להתראות המוצגות על מסך המכשיר, הנחשבות לאמצעי מאובטח יותר, עלה מספר המתקפות הממוקדות שנחסמו ל-90 אחוזים. ללא מספר טלפון משויך, מספר זה צנח ל-10 אחוזים בלבד – כלומר 90 אחוז מהמתקפות הממוקדות אכן צלחו והביאו להשתלטות על החשבון.

בגוגל מבהירים כי אמצעי האבטחה אותם מציעה החברה, בחינם, אפקטיביים מאוד למשתמש ממוצע, שאיננו נמצא תחת איום קונקרטי מצד פורצים או ארגוני מודיעין. כאשר ניסו החוקרים להשתמש בארסנל האמצעים העומד לרשותם של האקרים התוקפים חשבון אחד לאורך זמן, עמד אחוז המתקפות שנבלמו כאמור על 66 אחוזים בלבד. על כן עבור עיתונאים, פעילים חברתיים, מנהלי חברות וצוותי קמפיין פוליטיים, ממליצה גוגל שלא להסתפק באמצעי ההגנה הבסיסיים ולשלם עבור אבטחת סייבר מקצועית.