צמד טלפוני ה-Pixel החדשים של גוגל (Google), 3a ו-3a XL, הגיעו לחנויות בארצות הברית לפני כשבועיים, אך נראה כי דגמי ההשקה סובלים מתקלה תוכנה חמורה המדווחת על ידי משתמשים רבים – כיבוי פתאומי של המכשיר, באופן אקראי ואף מספר פעמים לאורך היום.

לפי אותם דיווחים, בכל פעם שב-Pixel 3a נכבה, הדרך היחידה להפעיל אותו מחדש היא ביצוע פעולת אתחול חמה. משתמשים שניסו להפעיל את המכשיר ב-'במצב בטוח' נתקלו באותה הבעיה, מה שרומז כי מקורה במערכת ההפעלה עצמה ולא באפליקציה חיצונית. גוגל טרם הגיבה באופן רשמי לדיווחים.

התלונה השנייה שמדווחת על ידי עשרות משתמשים אומנם לכאורה פחות חמורה, שכן אינה פוגעת בתפקודו של המכשיר, אך לא ניתן יהיה לתקן אותה באמצעות עדכון תוכנה שכן מדובר בתקלה פיזית בתהליך הייצור של המכשיר. לטענת אותם משתמשים, חריצי הפלסטיק שסביב חיבור ה-USB וצמד הרמקולים שבתחתית המכשיר, אינם ממוקמים בדיוק במרכז, אלא סובלים מסטייה קלה. עדיין ניתן להטעין את המכשיר, אולם יש פגם אסטתי שאיננו הולם טלפון חכם שמחירו מאות דולרים.

גם במקרה זה, טרם התייחסה גוגל באופן פומבי לתלונות. היות והמכשירים, כאמור, נטענים ופועלים כרגיל, לא בטוח שהחברה מחויבת להחליפם בשל פגם ייצור קל.