דיווח חדש שמגיע מאתר DigiTimes מעלה השערה לפיה אפל (Apple) עשויה לזנוח לחלוטין את כפתור הבית הפיזי ששימש אותה במשך שנים ארוכות ובמקומו, לשלב את חיישן טביעת האצבע ישירות במסך המגע עצמו. כדי להשיג את המטרה הזו עובדת החברה על טכנולוגיה חדשה אותה היא מכנה TDDI, ראשי תיבות של Touch and Display Driver Integration – 'שילוב התקן תצוגה ומגע' בתרגום חופשי. בפשטות, הטכנולוגיה אמורה לאפשר לייצר שבב שיוטמע במסך המגע עצמו ויקלוט את טביעת האצבע של המשתמש ובכך ייתר את השימוש והצורך בכפתור.

טרם ידוע האם אפל תנפנף לשלום לכפתור הפיזי כבר בדור הבא של ה-iPhone, כי לא ידוע באיזה שלב של הפיתוח הטכנולוגיה החדשה של אפל נמצאת, אבל אם אכן המהלך ירקום עור וגידים, הדבר יצמצם באופן משמעותי את ה-'שטחים המתים' בטלפונים הבאים של אפל – כיום מנגנון כפתור הבית וחיישן טביעת האצבע 'גוזלים' חלק לא קטן מהמסך עצמו. יחד עם זאת, ייתכן כי הדבר יועיל גם בצמצום עוביו של המכשיר – מהלך נוסף עליו עובדת אפל מזה זמן מה – כך שבהחלט הדברים עולים בקנה אחד.

זו אינה הפעם הראשונה בה מועלות השערות לגבי המשך קיומו של הכפתור הפיזי. לפני מספר שבועות דווח כי אפל עשויה לשלב בכפתור הבית גם ידית משחק נסתרת שתשמש בעיקר למשחקים בהם נדרשות מחוות מגע של המשתמש על המסך עצמו – כך שניתן לומר שכפתור הבית צפוי לעבור תהפוכות רבות.

קרא עוד:  סמסונג משיקה דגמים משודרגים ל-Galaxy A30 ו-A50

כמו כן יש לציין שאפל בכל מקרה לא תהיה הראשונה לבצע מהלך כזה. Oppo R7 Plus, המכשיר היוקרתי של אופו (Oppo), לדוגמה, מתבסס על נגיעות במסך עצמו בלבד ללא שימוש בכפתור פיזי.