והשבוע במדור האפליקציות: דווחו על מפגעים דרך הטלפון, ארגנו מפגשים חברתיים בקלות, האפליקציה שתחליף את מדריך התיירים בכל מקום בעולם ופורום מומחים שייסעו לכם בכל שאלה.

1. מפריע לי: דיווחים בזמן אמת
כולכם וודאי מכירים את הסיטואציות הלא כל כך נעימות בהן אנחנו נתקלים במפגעים בטיחותיים שונים סתם ככה באמצע היום, ודוגמאות לכך לא חסרות: רמזור שאינו פועל היטב, כביש משובש ותקלות אחרות. לחלופין אלו יכולים להיות סתם מטרדים שלא ממש נעים לנו לראות בעין במקרה הטוב או אפילו להריח, כמו במקרה של פח זבל שתכולתו פוזרה על המדרכה, במקרה הרע. רובכם וודאי, כמו מרבית הישראלים הטובים, תגדילו ראש ותתקשרו ישירות למוקד העירוני בעירכם. אבל בינינו לבין עצמנו, למי באמת עכשיו יש כוח להמתין כמה דקות טובות על הקו רק בשביל לדווח על מפגע?

'מפריע לי' היא אפליקציה לדיווחים על מפגעים בדיוק כאלה. כל שעל המשתמש לעשות הוא להזין את פרטי המפגע בצירוף תמונה שצולמה באותו רגע בטלפון, ולשלוח אותם לגורם הרלוונטי באפליקציה: מועצות מקומיות, תאגידי מים, חברת החשמל וכדומה. לאחר מכן הפניות מועברות להמשך טיפול בידי הגורם המתאים. האפליקציה פועלת בשקיפות מלאה ונותנת למשתמש את האפשרות האם להישאר בעילום שם או לחשוף את שמו. בנוסף גם קיימת אפשרות לצפות בכל הפניות הפתוחות. אז קדימה, לאזרחות טובה.

אנדרואיד | iOS

SeeYo2. SeeYo: מפגשים חברתית
אז החלטתם בשעה טובה לקבוע פגישת מחזור של כל החברים הטובים מהמילואים, וקבעתם לאכול כולם במסעדה לאיחוד חברים מרגש? או, אתן הבנות, החלטתן לקבוע פגישת מחזור לזכר החברות מהעבר וחשבתן שהכל יעבור חלק? אז חשבתם. פה, הסיפור רק מתחיל.

"איפה אתה?", "מתי אתה מגיע?", "נו, איפה אתם אני כבר מחכה לכם!". נשמע מוכר, לא? אפליקציית SeeYoo היא מעין אפליקציה שמשלבת את אפליקציית המסרים הפופולרית WhatApp ואפליקציית הניווט Waze. לאחר הזנת פרטי האירוע באפליקציה, המשתתפים והמיקום בו הוא נערך, יוכלו המשתתפים לשוחח ביניהם בצ'ט ולראות היכן כל אחד מהם נמצא ביחס למקום המפגש וזמן הגעתו. בנוסף, ניתן לשלוח באפליקציה הערות קוליות שיועברו לכל המשתתפים או באופן פרטני לכל אחד מהמשתתפים. נו, אז חסכנו לכם את השאלה "איפה אתה", או לא?

קרא עוד:  אפליקציית Waze תחשב את עלות הנסיעה בכבישי אגרה גם בישראל

אנדרואיד | iOS

3. YapQ: מדרים התיירים הפרטי שלכם
במבט לאחור, הטלפון החכם החליף לא מעט דמויות אנושיות בהוויי התרבותי שלנו. בזמנים של היום בו התלמידים לומדים באמצעות אפליקציה המחליפה לעתים את המורה האישי, השמיים הם הגבול. אולם, נראה כי נותר עוד נדבך אחד אליו טרם הגיעו הטלפונים, והם מדריכי התיירות.

אפליקציית YapQ הישראלית שהושקה אשתקד, משמשת כמדריך התיירים האישי שלנו. האפליקציה משתמשת למעשה בחיישן המיקום הקיים במכשירים החכמים ומאתרת נקודת עניין בקרבתו של המשתמש שלדעתה עשויות לעניין אותו. כך, לדוגמה, אם נבקר בעיר פיזה באיטליה, תמליץ לכם האפליקציה על המגדל הנטוי לצידו ושורה של אתרים נוספים בקרבת מיקום. בנוסף, האפליקציה גם תקריא בקול אנושי, בשש שפות לבחירה כולל עברית, את היסטוריית האתר וכן מספר פרטים נוספים רלוונטיים אודותיו, או לחלופין המשתמש יוכל לקרוא את הכתוב בלבד ללא הקראה. ראוי לציון אולם שהאפליקציה מושכת את המידע בחלקו הגדול מהאנציקלופדיה האינטרנטית ויקיפדיה ואי לכך תהיו חייבים להשתמש בחיבור לרשת, אך ניתן יהיה להתגבר על המכשול בעזרת רכישה פנימית מתוך האפליקציה והורדת מפות לשימוש במצב לא מקוון.

בנוסף למבנים הפתוחים, האפליקציה תוכל גם לשמש כמדריך במספר מוזיאונים בעזרת טכנולוגיית ה-iBeacons הקיימת במכשירי ה-iPhone. משתמשי מערכת האנדרואיד (Android) יצטרכו להתאמץ מעט ולסרוק ברקוד מיוחד על מנת להשתמש בתכונה זו.

אנדרואיד | iOS

http://www.youtube.com/watch?v=RnApFy2eQqk

Enlight4. Enlight: עיבוד תמונות
אנחנו בטוחים שתסכימו איתנו שהטלפון כבר מזמן מזמן לא רק טלפון, אלא, ואולי בעיקר, מצלמה לכל דבר ועניין. הכנו מאכל מנצח? נצלם. יורד שלג בחוץ? נצלם כמה תמונות. בקיצור, לא חסרות סיבות. גם בחנויות היישומים השונות לאפליקציות הצילום יש נתח משמעותי למדי, וזאת אולי עוד ראייה לכך.

קרא עוד:  התשובה של מיקרוסופט לאנימוג׳י היא Puppets

אפליקציית הצילום הישראלית Enligt היא למעשה שילוב מתוחכם במיוחד של מספר אפליקציות צילום שונות, אך גולת הכותרת של האפליקציה עצמה היא מעין Photoshop נייד בטלפון האישי שלנו. מלבד אפשרויות העריכה המוכרות הקיימות באפליקציות, כגון כוונון החשיפה, איזון לבן ובהירות ועוד, יש באפליקציה כלים מיוחדים שיאפשרו למשתמשים לשלב מספר תמונות יחדיו, לשלב בהן אפקטים שונים עד כדי הפיכת התמונה למשהו אחר ובמימד אחר, ובנוסף כמובן להוסיף גם טקסט ומלל ראוי. למעשה, ניתן להשתמש באפליקציה כיד הדמיון הטובה ולייצור אין ספור עיצובים עד כדי כך שייראו אמיתיים ולא כעיצוב. הרי, מי לא היה היה רוצה להצטלם בשכונה ולהשוייץ בפני כולם כאילו הוא הצטלם בחזית מגדל אייפל?

iOS – תמורת 3.99 דולרים

Squeek5. Squeeck: הכה את המומחה
כל הזמן עולות במוחנו הקודח לנו שאלות כאלו או אחרות: מה הטלפון שהכי כדאי לקנות, מה יש לעשות בצפון, מה כדאי ללמוד ועוד. שאלות, שחלקכם וודאי נתקל בהן והדרך הכי טובה לקבל עליהן תשובה, היא כמובן לפנות לחוכמת ההמונים.

Squeeck הישראלית, עושה בדיוק את זה והיא מאפשרת למשתמש לשאול שאלות ולקבל תשובות בכל תחומי החיים, החל מבעיות טכניות, טיולים, טלוויזיה, הורות, לימודים, אומנות, בעלי חיים, קרירה ועוד ועוד. האפליקציה אף מאפשרת לקבוע חתך ספציפי לשאלות, וניתן לקבוע רדיוס מסביב ליעד מסוים במדינה כלשהי בעולם, בין אם זה בעברית או באנגלית, וגם היא מאפשרת לתרגם באופן אוטומטי את השאלות לשפה המדוברת באותה המדינה. יש לכם שאלות נוספות?

 אנדרואיד

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.